دریاچه شهربازی کرمانشاه را به ورزش‌های آبی اختصاص دهید

ایرسا- سرپرست هیات ورزش‌های دریایی و ساحلی استان کرمانشاه خواستار واگذاری دریاچه شهربازی جهت ورزش های آبی شد تا ورزشکاران این رشته‌ها فضایی برای تمرین داشته باشند.

به گزارش ایرسا آنلاین به نقل از ایسنا، بهمن اختیاری بااشاره به مشکلات ورزشکاران رشته های آبی این هیات برای تمرین، اظهار کرد: در حال حاضر به واسطه احداث زمین ساحلی مجموعه ورزشی ۱۵ خرداد مشکلی برای رشته های ساحلی نداریم، اما در بحث ورزش های دریایی با مشکلاتی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه ورزشکاران رشته های آبی این هیات همچون رشته استند آپ پدل برد با مشکل فضا برای تمرین مواجه هستند، افزود: نزدیک ترین محل تمرین برای این ورزشکاران، دریاچه سراب نیلوفر با حدود ۳۰ دقیقه فاصله از شهر کرمانشاه است.

سرپرست هیات ورزش دریایی و ساحلی کرمانشاه تصریح کرد: در کنار دشواری هایی که ورزشکاران ما برای انتقال تجهیزات خود به این پهنه آبی دارند، بالا بودن هزینه های تمرین در آن هم مزید بر مشکلات شده است.

وی یادآورشد: باتوجه به اینکه مجموعه تفریحی توریستی سراب نیلوفر توسط بخش خصوصی اداره می شود، لذا برای هشت جلسه تمرین در ماه در این دریاچه باید حدود ۱۲ میلیون تومان پرداخت کنیم که رقم بسیار بالایی است.

اختیاری اضافه کرد: غیر از سراب نیلوفر، سدهای جامیشان در شهرستان سنقر و کلیایی و شیان در اسلام آبادغرب هم می توانند محلی برای تمرین ورزشکاران ما باشند، اما برای تمرین در آنها هم علاوه بر دشواری حمل تجهیزات و بعد مسافت، مخاطرات این مسیر هم کار را سخت کرده است.

وی بهترین فضا برای تمرین ورزشکاران ورزش های آبی کرمانشاه را دریاچه شهربازی دانست و افزود: متاسفانه طی سالهای گذشته این دریاچه را خشک کردند و همین مسئله آسیب زیادی را به ورزش های آبی استان وارد کرد.

سرپرست هیات ورزش دریایی و ساحلی استان خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی هایی که انجام داده ایم، می توان دوباره این دریاچه را آبگیری و فعال کرد، بنابراین از مسئولین شهرداری استان درخواست داریم که آن را مجددا راه اندازی کنند.

وی اضافه کرد: همچنین این امکان هم وجود دارد که مسئولین شهرداری این دریاچه را به هیات های ورزشی که ورزش های آبی در زیرمجموعه خود دارند واگذار کنند و در این راستا آماده هرگونه همکاری هستیم.

اختیاری در پایان با بیان اینکه نبود یک فضای تمرینی آبی مناسب در کرمانشاه کار را برای ورزشکاران ملی پوش با سختی زیادی مواجه کرده، گفت:  در حال حاضر در رشته استندآپ پدل برد دو ملی پوش از کرمانشاه داریم که هیچ مکان آبی برای تمرین ندارند.