دارندگان کارت های پایان خدمت و معافیت قدیمی بخوانند

ایرسا- معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان بر لزوم تعويض کارت هاي پايان خدمت و معافيت افراد تاکيد کرد و از دارندگان اين کارت ها خواست هرچه سريعتر نسبت به تعويض آن ها اقدام کنند.

به گزارش ایرسا آنلاین ، سرهنگ “مسعود همتی” اظهار داشت: کلیه کارت های قدیمی معافیت و پایان خدمت فاقد اعتبار بوده و افرادی که برای تعویض کارت قدیمی معافیت و پایان خدمت اقدام نکرده اند لازم است هر چه سریع تر  برای هوشمند سازی کارت خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: این دسته از افراد در صورت عدم تعویض کارت، برای دریافت استعلام اصالت کارت، اخذ گذرنامه و… با مشکل مواجه می شوند.

سرهنگ همتی تصریح کرد: متقاضیان می توانند برای تعویض کارت معافیت و پایان خدمت به هوشمند از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) اقدام کنند که در صورت وجود سابقه اطلاعات در سامانه وظیفه عمومی حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز کارت هوشمند صادر می شود.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کرمانشاه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تاکنون بخش اعظمی از کارت  های هوشمند صادر شده است ، با تعویض کارت های قدیمی معافیت و پایان خدمت  ، دستگاه های دولتی ازجمله بانک ها، بیمه و …. به صورت الکترونیکی وضعیت خدمتی افراد را استعلام می کنند.

وی در پایان یادآور شد: با توجه به این موضوع افرادی که کارت خود را تعویض نکنند، قادر نخواهند بود از خدمات بانکی ، بیمه و…بهره مند شوند.