خواهان گسترش مناسبات صنعتی دو استان هستیم/ حضور دکتر صحرایی در کرمانشاه به توسعه مناسبات دو استان و کاهش مشکلات کمک کرده است/ امسال از ظرفیت بیشتری برای پذیرش زوار حسینی برخورداریم

ایرسا- استاندار دیالی خواهان افزایش مناسبات با کرمانشاه در حوزه های تجاری و اقتصادی شد و گفت: استان دیالی دو مرز مهم منذریه و مندلی در همجوار با استان کرمانشاه دارد که رونق تجاری آن ها برای ما بسیار مهم است.

به گزارش ایرسا آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ میثم التمیمی روز سه شنبه در دیدار با استاندار دیالی عراق که در محل استانداری این استان هم مرز با ایران و با حضور معاونین اقتصادی و سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندهان انتظامی و مرزبانی و جمعی از مسولان استان برگزار شد؛ عنوان کرد: خوشبختانه حضور دکتر صحرایی در استان کرمانشاه به توسعه مناسبات دو استان و کاهش مشکلات کمک کرده است.

وی در ادامه سخنانش به اهمیت ویژه اربعین و برگزاری هرچه باشکوه تر آن اشاره کرد و گفت: سال گذشته خوشبختانه ۲۶۳ هزار زائر از مرز منذریه (خسروی) وارد دیالی شدند و با استقبال گرم مردم روبرو شدند.

التمیمی افزود: ما برای ارتقای زیرساخت های این حوزه دیدارهای متعددی با وزیر کشور عراق داشته ایم و خوشبختانه امسال از ظرفیت بیشتری برای پذیرش زوار حسینی برخوردار هستیم.

وی گفت: ۹۰ درصد اقتصاد استان دیالی را کشاورزی تشکیل می‌دهد و متاسفانه به دلیل کمبود منابع آب در این حوزه با مشکلات جدی روبرو هستیم و انتظار داریم استاندار کرمانشاه در این زمینه به ما کمک کند.

استاندار دیالی همچنین خواهان افزایش مناسبات دو استان در حوزه های تجاری و اقتصادی شد و گفت: استان دیالی دو مرز مهم منذریه و مندلی در همجوار با استان کرمانشاه دارد که رونق تجاری آن ها برای ما بسیار مهم است.

وی افزود: همچنین ما خواهان این هستیم که تردد مسافری هم از مرز مندلی (سومار) برقرار شود و وزارت کشور عراق هم با این موضوع موافق است.

التمیمی همچنین عنوان کرد: طی این سال ها همواره به مقامات استان کرمانشاه اعلام کرده ایم که خواهان گسترش مناسبات میان دو استان در حوزه صنعت هستیم و از سرمایه گذاری در این حوزه و ایجاد کارخانه‌های جدید به شکل ویژه حمایت می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ما نباید تنها به حوزه تجارت بسنده کنیم، در ادامه گفت: گسترش مناسبات در حوزه صنعت می تواند به تحکیم حوزه تجارت هم کمک کند.