خرید ۵۲۰ هزار تن گندم در کرمانشاه/ ۸۲ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده است

ایرسا- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: خرید تضمینی و توافقی گندم در استان از ۵۲۰ هزار تن عبور کرد

به گزارش ایرسا آنلاین، محمد سعید هوشیار با بیان اینکه تاکنون ۵۲۲ هزار و ۱۵۵ تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان استان خریداری شده، اظهار کرد: ۴۶۴هزار و ۴۱۸ تن از این میزان در مراکز خرید تضمینی گندم خریداری شده است.

وی اضافه کرد: ۵۷هزار و ۷۳۷تن نیز به خرید گندم دوروم از سوی کارخانجات ماکارونی از کشاورزان گندم کار مناطق گرمسیر استان اختصاص دارد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه امسال ۳۹۷ هزار هکتار گندم در استان کرمانشاه کشت شده، گفت: ۹۸ هزار هکتار از این سطح آبی و مابقی دیم است.

هوشیار افزود: پیش‌بینی شده بود امسال بالغ بر۶۳۰ هزار تن گندم در استان تولید و میزان خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به حدود ۵۳۰هزار تن برسد که امیدواریم این هدفگذاری محقق شود.

وی سپس با اشاره به پرداخت ۸۲ درصدی مطالبات گندمکاران استان، گفت: با هماهنگی صورت گرفته قرار شده بقیه مطالبات گندمکاران استان نیز در اسرع وقت پرداخت شود.

وی با اشاره به فعالیت ۶۱ مرکز خرید تضمینی گندم در استان، گفت: این مراکز تا اتمام برداشت کار خرید گندم از کشاورزان را ادامه خواهند داد.

به گفته هوشیار برداشت محصول در گندمزارهای استان کرمانشاه از دهه سوم اردیبهشت ماه آغاز شده و تا دهه سوم شهریور در مناطق سردسیر استان ادامه خواهد داشت.