خرید و فروش آرا کار دست اعضای شورای شهر اسلام آباد داد/ دادستان: نفر هفتم حذف و ۲۰ نفر احضار شدند

ایرسا_ دادستان اسلام آبادغرب گفت: پیرو برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهر در اسلام آبادغرب و بحث خرید و فروش آرا، تعداد 20 نفر که شائبه تخلف خرید و فروش در آنان وجود داشت، احضار شدند.

به گزارش ایرسا آنلاین نقل از خبرگزاری فارس، سجاد ملایری اظهار داشت: پیرو برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهر در اسلام آبادغرب و بحث خرید و فروش آرا، تعداد ۲۰ نفر که شائبه تخلف خرید و فروش در آنان وجود داشت احضار شدند و تحقیقات برروی آنان ادامه دارد.

وی افزود: این افراد فعلا با قرار موقت آزاد هستند که البته درصورت اثبات تخلفات در روند تحقیقات، کیفر خواست صادر خواهد شد.

دادستان اسلام آبادغرب گفت: اعتراضاتی نسبت به شمارش آرا صورت گرفته که در نتیجه نفر هشتم جایگزین نفر هفتم شده است که البته هنوز امکان تغییرات و شمارش مجدد آرا وجود دارد.

براساس این گزارش، در پی احضار حدود ۲۰ نفر به جرم خرید رأی توسط دستگاه‌های امنیتی‌ و نیز اعتراض برخی از نامزدهای انتخابات شورای شهر اسلام‌آباد‌غرب از عصر دیروز شمارش آراء چند صندوق در دستورکار فرمانداری شهرستان اسلام‌آباد‌غرب قرار گرفت.

در شمارش‌های اولیه نفر اول اعضا علی‌البدل شورای شهر جایگزین نفر هفتم اعضا اصلی شورا شد و نیز در آراء برخی از کاندیداها تغییراتی ایجاد شد.

طبق گزارشات واصله برخی از کاندیداها خواهان ابطال انتخابات شده‌اند.

گفتنی است، روند شمارش آراء و رسیدگی به شکایات ادامه خواهد داشت و پس از بررسی‌های لازم نتیجه نهایی اعلام خواهد شد