خروج روزانه زائران اربعین از مرز خسروی به بیش از ۲۲ هزار نفر رسید 

ایرسا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به افزایش بیش از 2 برابری خروج زائران اربعین از مرز خسروی، گفت: روز گذشته (سه شنبه - 15 شهریور) 22 هزار و 174 نفر از طریق این مرز عازم کربلای معلی شدند. 

به گزارش ایرسا آنلاین ، سردار “علی اکبر جاویدان” در قرارگاه اربعین انتظامی استان که در مرز خسروی تشکیل شد، اظهار داشت: با آمار ثبت شده روز گذشته تاکنون بالغ بر ۴۸ هزار و ۱۰۰ نفر از مرز خسروی عبوز و به عتبات عالیات سفر کرده اند.

وی ادامه داد: آمار خروج زائران از مرز خسروی در روز گذشته (سه شنبه) که ۲۲ هزار و ۱۷۴ نفر بوده است نسبت به روز قبل از آن ۱۲ هزار و ۷۷۲ نفر افزایش داشته است.

سردار جاویدان ادامه داد: تردد در مرز خسروی روان و زائران بدون هیچ مشکلی از ساعت ۶ صبح تا حوالی ۱۸ عصر به عتبات عالیات و کربلای معلی اعزام می شوند.

این مقام عالی رتبه انتظامی همچنین با اشاره به مطلوب بودن وضعیت امکانات و شرایط زیرساختی مرز خسروی، امنیت حاکم بر این مرز را نیز بسیار مطلوب عنوان کرد و گفت: بیش از ۴۸ هزار زائری که پایانه خسروی را برای تردد خود انتخاب کرده اند بدون هیچ مشکلی به کربلای معلی مشرف شده اند.

وی همچنین از فعال بودن ۵۸ گیت در مرز خسروی خبر داد و گفت: نمایندگان همه پلیس های تخصصی و معاونت ها از جمله پلیس آگاهی، امنیت عمومی، امنیت اقتصادی، راه، راهور، وظیفه عمومی و … نیز در مرز مستقر و آماده ارائه خدمات و مشاوره های لازم به زائران هستند.

سردار جاویدان تصریح کرد: نکته ای که زائران محترم اربعین باید مدنظر داشته باشند این است که در مرز هیچ گونه خدماتی از نظر صدور و تمدید گذرنامه انجام نمی شود و این افراد باید در شهر کرمانشاه و یا شهرستان های استان خدمات مربوط به گذرنامه خود را دریافت کنند.

رئیس پلیس استان کرمانشاه ادامه داد: با توجه به حجم زیاد مراجعه کنندگان به ادارات گذرنامه در سطح استان، مجموعه انتظامی برای تسهیل و تسریع کار زوار یک واحد تمدید گذرنامه در مرکز پلیس گذرنامه کرمانشاه راه‌اندازی کرده و کسانی که گذرنامه آن‌ها از سال ۹۱ به بعد که ایراد و مخدوش نباشد برای ۶ ماه و یکبار خروج از مرز تمدید می‌کند.

وی همچنین ضمن دعوت از عموم زائران اربعین برای سفر به عتبات عالیات از طریق مرز خسروی، گفت: هدف پلیس کرمانشاه فراهم کردن سفری آسان، ارزان و ایمن برای همه شهروندان و هموطنان و عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است.

سردار جاویدان با اشاره به حضور ۱۴۰ تیم پلیس در جاده های استان به منظور برقراری امنیت در راه ها و محورهای مواصلاتی، خاطرنشان کرد: در ایام اربعین بالغ بر ۳۵۰۰ نیروی پلیس در حوزه های مختلف مشغول خدمات رسانی به زائران حضرت امام حسین (ع) خواهند بود.