ایرسا- نایب رئیس اتحادیه چلوکبابی‌ها و اصناف وابسته در کرمانشاه، گفت: نرخ هر کیلو حلیم برای ماه رمضان امسال در کرمانشاه ۶۵ هزار تومان و هر کیلو آش عباسعلی ۷۵ هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش ایرسا آنلاین به نقل از ایسنا، سیروس گل عنبر با اشاره به فرا رسیدن ماه رمضان، از تعیین نرخ حلیم و آش عباسعلی در کرمانشاه یاد کرد و افزود: قیمت‌ها نسبت به سال گذشته تا حدودی بیشتر شده، بگونه‌ای که سال گذشته قیمت هر کیلو حلیم ۳۸ هزار تومان و آش عباسعلی ۴۴ هزار تومان بود.

وی ادامه داد: دلیل اصلی افزایش قیمت بالا رفتن قیمت مواد اولیه خصوصا گوشت و حبوبات است، بگونه‌ای که در یکسال اخیر افزایش قابل توجه قیمت گوشت را شاهد بوده‌ایم، اما برای رفاه حال مردم افزایش قیمت آش و حلیم متناسب با افزایش واقعی قیمت مواد اولیه نبود.

نایب رئیس اتحادیه چلوکبابی‌ها و اصناف وابسته در کرمانشاه با تاکید بر اینکه تمام واحدهای صنفی ملزم به رعایت قیمت‌های مصوب هستند، یادآور شد: هیچ واحدی حق ندارد به بهانه‌های مختلف آش و حلیم را با قیمت بیشتر عرضه کند.

گل عنبر اضافه کرد: البته با توجه به افزایش قیمتی که در ظروف یکبار مصرف داشتیم، هزینه ظروف جدا محاسبه شده و بهتر است افراد از منزل ظرف مناسب برای خرید آش و حلیم همراه بیاورند.

وی با بیان اینکه متاسفانه در این ایام شاهد تداخل صنفی هستیم و برخی واحدهای دیگر و حتی مراکز غیرمجاز نیز سراغ عرضه آش و حلیم می‌روند، از مردم خواست برای خرید آش و حلیم حتما به مراکز مجاز مراجعه کنند.