ایرسا- مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در مبارزه غیر شیمیایی با آفات در مزارع و باغات استان از استفاده ۵۰ تن سموم شیمیایی جلوگیری شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، فرهاد شریفی با بیان اینکه در مبارزه غیر شیمیایی به جای سموم از تجهیزات و ادوات استفاده می‌شود افزود: فرمون ها، تله‌های شکاری، انوع کارت‌های زرد و آبی و صابون‌ها از ادوات مبارزه غیر شیمیایی با آفات محسوب می‌شود.

وی با اشاره به برخی از مهم‌ترین آفات در مبارزه غیر شیمیایی گفت: مگس میوه مدیترانه‌ای، خوشه خوار انگور، کرم سیب درختی، عسلک در گلخانه ها، مگس گیلاس؛ مگس خرما از جمله آن هاست.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان کرمانشاه بیان کرد: از مبارزه غیر شیمیایی در کنترل آفت ۱۵ تا ۲۰ محصول کشاورزی استفاده می‌شود.

شریفی با اشاره به اینکه امسال ۳۰۰ میلیون تومان برای مبارزه غیر شیمیایی هزینه شده است ادامه داد: در ۳۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی مبارزه غیر شیمیایی با آفات انجام شد.

وی با بیان اینکه این محصولات به صورت تازه خوری مصرف می‌شود، گفت: در مبارزه غیر شیمیایی به دلیل کاهش قابل توجه استفاده ز سموم محصولات سالم به بازار عرضه می‌شود.