ایرسا- جلسه کمیسیون گردشگری اتاق کرمانشاه با موضوع توریسم سلامت برگزار شد و هدف از این نشست هماهنگی برای پذیرش تیم اعزامی از عراق برای بررسی ظرفیت‌های توریسم سلامت کرمانشاه بود.

به گزارش ایرسا آنلاین، بابک ترابی رئیس کمیسیون گردشگری اتاق کرمانشاه در ابتدای این نشست با اشاره به ظرفیت‌های کرمانشاه در حوزه گردشگری سلامت و تلاش برای ساماندهی و رونق به فعالیت‌های این حوزه، اظهار کرد: در سفر اخیر هیات اقلیم عراق به کرمانشاه  این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: اگرچه هیات عراقی ابتدا این تصور را داشتند که کرمانشاه ظرفیت کافی برای پذیرش توریسم سلامت را ندارد اما با توضیحاتی که پیرامون پتانسیلهای استان به آنها ارایه شد دیدگاه هیات عراقی تغییر پیدا کرد.

وی تاکید کرد: در نهایت مقرر شد هیات عراقی دیگری در روزهای پایانی ماه جاری برای بازدید از ظرفیت‌های توریسم گردشگری به کرمانشاه بیایند.

به گفته رئیس کمیسیون گردشگری اتاق کرمانشاه، این هیات متشکل از نمایندگان بخش خصوصی و بخش دولتی عراق در حوزه سلامت است.

ترابی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب برای پذیرش این هیات، عنوان کرد: باید شرایطی را فراهم کنیم که در این سفر همه ظرفیت‌های کرمانشاه در حوزه گردشگری سلامت به هیات عراقی شناسانده شود.

وی با بیان اینکه اکنون پذیرش گردشگران سلامت در کرمانشاه به صورت پراکنده انجام می‌شود، افزود: همه تلاش ما این است که این روند از صفر تا صد ساماندهی شود تا بتوانیم خدمات بهتری به گردشگران سلامت ارائه دهیم.

وی ادامه داد: نقش اتاق بازرگانی نیز در این بین تسهیل گری و تلاش برای هماهنگ کردن امور است.

داریوش پناهی دبیرکل اتاق کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه هم اکنون پذیرش گردشگران سلامت عراقی در کرمانشاه انجام می‌شود اما پراکنده است، گفت: تلاش می‌کنیم این روند ساماندهی و نظام مند شود.

وی معتقد است، در زمینه پذیرش گردشگران سلامت باید صفر تا صد امور از ورود گردشگر به داخل استان تا حمل و نقل، اسکان و … مد نظر قرار گیرد.

در ادامه این جلسه مدیران بیمارستانهای کرمانشاه به ظرفیت‌های خود در زمینه جذب گردشگران سلامت اشاره کردند و سایر حاضرین نیز مباحثی را درباره استاندارد تخت‌های بیمارستانی، اسکان بیماران، فرایند پذیرش و … مطرح کردند.