جزئیات و مزایای طرح بورسیه شغلی صنعتی

ایرسا‌- طرح بورسیه شغلی صنعتی چندی قبل با اخذ مصوبه شورای گفتگو با جدیت در استان پیگیری شد و کرمانشاه یکی از استان‌های پیشتاز و پیشگام در اجرای این طرح است.

 نشستی با هدف تشریح جزئیات و فرآیند اجرای این طرح با حضور نمایندگان بنگاه‌های اقتصادی و صنایع بزرگ استان و با حضور دبیرکل اتاق کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، داریوش پناهی دبیرکل اتاق کرمانشاه در ابتدای این جلسه طرح بورسیه شغلی دانشجویان نخبه را طرحی مفید دانست که هم به اشتغال نخبگان و هم تامین نیروی انسانی ماهر برای واحدهای تولیدی و صنعتی کمک خواهد کرد.

وی کرمانشاه را از استان‌های پیشتاز در اجرای این طرح دانست که تلاش شده از تجارب موفق سایر استان‌ها نیز استفاده شود.

به گفته دبیرکل اتاق کرمانشاه، اجرای طرح بورسیه شغلی صنایع تا مقاطع خوبی پیش رفته و با جدیت دنبال می‌شود.

در قالب این طرح دانشجویان نخبه از جمله افرادی که رتبه کنکور زیر دو هزار کسب کردند، برگزیدگان المپیادها و … به مدت ۵۰ ساعت در ماه در دوران تحصیل خود در واحدهای صنعتی حضور می‌یابند و فرآیند کار را می‌آموزند.

در مدتی که دانشجویان از بورسیه شغلی استفاده می‌کنند مشمول قانون کار نبوده و پرداختی به آنها به صورت مشترک از سوی بنیاد نخبگان و واحد صنعتی صورت می‌گیرد که سهم پرداختی هر بخش بسته به سال تحصیل دانشجو متغییر خواهد بود.

این طرح مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان بوده و با همراهی دانشگاه‌ها و واحدهای صنعتی اجرایی می‌شود.

پس از پایان دوره بورسیه، دانشجو بواسطه تجارب علمی، عملی و فنی که در واحد صنعتی آموخته متعهد به کار به مدت ۲ برابر دوران بورسیه خواهد بود.

ارائه آموزش‌های مهارتی به استعدادها و ارتقا توانمندی علمی و فنی آنها، استفاده از ظرفیت نخبگان برای ارتقا واحدهای اقتصادی و … از اهداف این طرح است و دانشجو در دوران بورسیه از برخی تسهیلات حمایتی بنیاد نخبگان از جمله وام‌های‌ مختلف، بیمه تکمیلی و … بهره‌مند خواهد شد.

واحدهای صنعتی متقاضی تا پایان خرداد مهلت دارند با مراجعه به سایت این طرح با آدرس https://sina.bmn.ir/34‌ نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

تا کنون هشت شرکت از استان کرمانشاه برای مشارکت در طرح بورسیه شغلی صنایع ثبت‌نام کردند.