جزئیات وام خرید لپ تاپ و گوشی هوشمند برای دانشجویان

ایرسا_ رئیس صندوق رفاه وزارت علوم اعلام کرد: وام خرید لپ تاپ و گوشی هوشمند برای دانشجویان برای آموزش مجازی در صورت تأیید معاون دانشجویی دانشگاه داده می‌شود.
به گزارش ایرسا آنلاین، آقای ناصر مطیعی افزود: هیئت امناء صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم پنج نوع وام را مورد تأیید قرار داده که یکی از آن‌ها وام ضروری است و این وام ضروری برای حوادث غیرمترقبه و رویداد‌هایی که برای دانشجو روی می‌دهد که نیازمند لوازم پر هزینه است در نظر گرفته شده است.
او با بیان این که در سال تحصیلی پیش رو آموزش مجازی در اولویت دانشگاه‌ها قرار گرفته است، گفت: تعدادی از دانشجویان برای استفاده از آموزش مجازی نیازمند ابزار هوشمند مانند تلفن همراه، تبلت یا لپ تاپ هستند و می‌توانند از طریق این وام ضروری این لوازم پرهزینه آموزشی را تهیه کنند.
آقای مطیعی با بیان این که معاون دانشجویی دانشگاه باید در جریان دریافت وام خرید لپ تاپ و گوشی هوشمند باشد، افزود: تأیید معاونت دانشجویی دانشگاه یک ضرورت و اولویت محسوب می‌شود، چون این وام به اندازه‌ای نیست که به همه دانشجویان تعلق بگیرد بنابر این با توجه به تأیید معاونت دانشجویی دانشگاه این وام به دانشجویان پرداخت می‌شود.
او در خصوص سقف پرداخت این وام گفت: در گذشته وام ضروری سقف آن یک میلیون تومان بوده و برای دانشجویان توان خواه یا نابینایان و یا دانشجویانی که دچار ناتوانی‌های جسمی هستند این وام تا سقف ۳ میلیون تومان داده می‌شد، اما هم اکنون سقف این وام برای همه دانشجویان افزایش یافته است.
رئیس صندوق رفاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: بعد از این که ثبت نام‌ها صورت گرفت و دانشجو بودن دانشجویان در سامانه دانشگاه محرز شد بخشنامه صندوق رفاه به دانشگاه‌ها در خصوص زمان آغاز و پایان دریافت وام ابلاغ می‌شود و دانشجویان با مراجعه به سامانه صندوق رفاه می‌توانند برای دریافت این وام ثبت نام کنند، بنابر این نیازی به حضور دانشجو در دانشگاه و یا در صندوق رفاه نیست و سلسله مراتب به صورت سیستمی انجام می‌شود و درخواست دانشجو به صندوق رفاه وزارت علوم تحقیقات و فناوری ارسال می‌شود و پس از بررسی‌ها وام خرید لپ تاپ و گوشی هوشمند به دانشجویان تعلق می‌گیرد.