ثبت بیش از ۳۶ میلیون تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه

ایرسا_ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از ثبت بیش از ۳۶ میلیون تردد وسایل نقلیه در ۳ ماهه نخست سالجاری در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل نقل جاده ای استان کرمانشاه فریبرز کرمی اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال‌جاری ۳۶ میلیون و ۷۹۴ هزار و ۹۵۸ تردد وسایل نقلیه سبک سنگین در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تردد افزایش داشته است.

وی با اشاره به میزان تردد وسایل نقلیه سنگین به پایانه‌های مرز استان کرمانشاه افزود: استان کرمانشاه دارای پنج پایانه و بازارچه مرزی است که ۵۱ هزار و ۸۰۴ تردد وسایل نقلیه سنگین به سوی پایانه های مرزی رخ داده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: از مجموع بیش از ۳۶ میلیون تردد ثبت شده وسایل نقلیه در استان کرمانشاه بیش از ۳۱ میلیون تردد مربوط به وسایل نقلیه سبک و پنج میلیون و ۵۱۹ هزار و ۵۰۳ مورد مربوط به وسایل نقلیه سنگین است.

کرمی با اشاره به محورهای مواصلاتی که بیشترین و کمترین تردد در آنها به ثبت رسیده، خاطر نشان کرد: محور مواصلاتی کرمانشاه به بیستون با بیش از پنج میلیون تردد دارای بیشترین تردد و محور گیلانغرب به سومار با هفت هزار تردد دارای کمترین میزان تردد وسایل نقلیه هستند.