ایرسا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از توزیع روزانه ۱۰ هزار پرس غذا در موکب امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی )مستقر در مرز خسروی خبر داد.

به گزارش ایرسا آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین محمد صالحی با اشاره به برپایی موکب‌های اوقاف در آستان مبارک امامزادگان و بقاع متبرکه مسیر تردد زوار پیاده‌روی اربعین در استان کرمانشاه، گفت : در مسیر‌های تردد زوار پیاده روی اربعین در استان، از شهرستان کنگاور تا مرز خسروی ۱۵ موکب با محوریت امامزادگان و بقاع متبرکه استان مستقر شده است.
حجت الاسلام صالحی با اشاره به برپایی بزرگترین موکب اوقاف استان در مرز خسروی، گفت: این موکب که تقریبا آخرین موکب کشورمان در مرز خسروی بوده و با همکاری اوقاف استان فارس به عنوان استان معین برپا شده، با توزیع روزانه بالغ بر ۱۰ هزار پرس غذای گرم از زوار پیاده روی اربعین پذیرایی می‌کند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه افزود: موکب مستقر در آستان مطهر امامزاده باقر (ع) بیستون نیز آمادگی اسکان و پذیرایی از زوار پیاده روی اربعین را به هر میزانی که مراجعه کننده داشته باشد، دارد.
صالحی با اشاره به اعزام ۴۰ مبلغ شامل ۲۰ مبلغ بومی و ۲۰ مبلغ اعزام به بقاع متبرکه استان برای خدمات رسانی به زوار اربعین، گفت: این مبلغین عهده دار اقداماتی مثل برپایی نماز جماعت، سخنرانی، پاسخگویی به سوالات شرعی و … برای زوار پیاده‌روی اربعین خواهند بود.
وی اشاره‌ای هم به زیرساخت‌های خوب مرز خسروی داشت و از زوار اربعین خواست تا مرز خسروی را برای سفر به عتبات عالیات انتخاب کنند .

  • خبرنگار : علی اشرف زارعی