تنظیم بازار مرغ در دستور کار مدیران سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه

ایرسا_ جلسه شورای مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه،با دستور کار تنظیم بازار مرغ با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ،معاونین و مدیران ستادی و ادارت تابعه بعد از ظهر جمعه در سالن جلسات شماره یک سازمان برگزار شد.

به گزارش ایرسا آنلاین ،در ابتدای این جلسه مهندس نوربخش حاتمی با اشاره به وضعیت بازار عرضه مرغ گفت : وضعیت جوی،کاهش جوجه ریزی و..‌.گاها در برخی نقاط کشور باعث کاهش عرضه مرغ به بازار شده است که این وضعیت در کرمانشاه چندان حاد نیست و مدیران مرتبط با حوزه طیور می بایست با جدیت ساماندهی بازار مرغ را در دستور کار قرار دهند.

مهندس حاتمی در ادامه از معاون امور دام، مدیر طیور،مدیر بازرگانی،مدیر دامپزشکی و مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها درخواست نمود با جدیت بحث نظارت بر بازار تولید و عرضه مرغ و توزیع نهاده ها را دنبال نمایند.

وی تشکیل تیم های نظارتی قوی را در شهرستانها مهم ارزیابی نمود و افزود: با افزایش نظارت ها و توزیع مرغ منجمد در سطح مغازه ها و میادین عرضه مرغ شاهد تنظیم بازار مرغ در سطح استان خواهیم بود.

حاتمی در ادامه افزود: هرگونه جابجایی مرغ در سطح استان می بایست با مجوز صورت گیرد و محموله های بدون مجوز به کشتارگاه ارسال خواهند شد.

در ادامه این جلسه معاون امور دام ،مدیر طیور،معاون پشتیبانی امور دام،مدیر بازرگانی و مدیران بازرسی و حراست سازمان گزارش های خود را از وضعیت امیدوارکننده تولید و عرضه مرغ،وضعیت جوجه ریزی ها ،نظارت بر بازار عرضه مرغ، نحوه عرضه مرغ منجمد،انتخاب بازرسین ناظر بر عرضه مرغ به جمع حاظر ارائه نمودند.

دستور کار دیگر این جلسه به موضوع خشکسالی و تاثیرات آن بر باغات منطقه اورامانات اختصاص یافت.

موضوعات تامین تجهیزات آب رسانی به باغات ،تامین علوفه و آبرسانی به عشایر منطقه اورامانات و …در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.