ایرسا- استاندار کرمانشاه از تلاش‌ها و رایزنی های همه جانبه برای ۲۴ ساعته شدن فعالیت مرز بین المللي خسروی خبر داد.

به گزارش ایرسا آنلاین، بهمن امیری‌مقدم در آیین اختتامیه چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم که در سالن انتظار کرمانشاه و با حضور حضرت آیت الله علما، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه برگزار شد؛ عنوان کرد: مربیان قرآنی باید در رفتار و کردار، الگوی جامعه باشند و از اخلاق قرآنی برخوردار باشند.

وی افزود: متاسفانه بسیاری از آسیب های اجتماعی فعلی به دلیل فاصله گرفتن از علوم قرآنی است و اگر مراکز آموزشی و حوزه های دینی فعال تر شوند بسیاری از این آسیب‌ها هم کاهش می‌یابند.

امیری مقدم به فراگیر شدن استفاده از موبایل‌های هوشمند و شبکه های اجتماعی در جامعه اشاره کرد و گفت: باید با ارائه محتوای مناسب و جذاب در شبکه‌های اجتماعی، افراد را به فراگیری علوم قرآنی ترغیب کرد.

وی همچنین میزبانی زوار حسینی را افتخاری بزرگ برای کرمانشاه دانست و گفت: در دو روز متوالی، شاهد افزایش۴۰۰ درصدی تردد زوار اربعین از مرز خسروی بودیم و طی صحبتی که با معاون اول رئیس جمهور داشتیم ایشان در تماس با نخست وزیر عراق موضوع ۲۴ ساعته شدن تردد زوار از خسروی را پیگیر شدند.

استاندار ادامه داد: همچنین روز گذشته سفیر ایران در عراق به خسروی دعوت شد و با پیگیری های صورت گرفته ساعت کار مرز خسروی از ساعت ۵ عصر به ساعت ۹ شب افزایش یافت و تمامی زوار حاضر در محوطه پایانه مسافری به کربلا روانه شدند.

  • خبرنگار : پوریا زارعی