تشکیل قرارگاه محرومیت زدایی در بیش از۷۰ شهرستان با ۴۰ ه‍زار هنرجو

ایرسا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر جمعه در بدو ورود به استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های شاخص دولت سیزدهم، اظهار کرد: در حوزه فرهنگ و به یک بازسازی در حکم رانی و فرهنگ نیاز بود که سعی شده در این مدت در این مسیر گام‌هایی برداشته شود.

به گزارش ایرسا آنلاین، محمد مهدی اسماعیلی با اشاره به مطالبه مقام معظم رهبری در نخستین دیدار خود با مسئولین کشوری، اظهار کرد: بازسازی انقلابی ساختارهای فرهنگی مطالبه‌ای از سوی مقام معظم رهبری بود که در طی یکسال گذشته این اتفاق در تثبیت حوزه فرهنگی به لحاظ ساختاری متناسب با ستاد هماهنگی اقتصادی و فرهنگی به ریاست رئیس جمهور صورت گرفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: بسیاری از گره‌های باز نشده حوزه فرهنگ در چهار سال گذشته طی یک ساله اخیر باز شده و امروز هیچ طرحی در هیئت دولت مطرح نخواهد شد مگر اینکه پیوست فرهنگی داشته باشد و توسط این کارگروه تعیین شود.

اسماعیلی با اشاره به اعتبارات حوزه فرهنگ، بیان کرد: آئین نامه مربوطه در حوزه فرهنگ ابلاغ شده و این گام بزرگی به منظور ساماندهی مدیریت بودجه‌های فرهنگی خارج از دستگاه‌های فرهنگی است.

وی ادامه داد: اکثر دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های دولتی در سال‌های گذشته هزینه‌های زیادی را در حوزه فرهنگ خارج از ضابطه صرف می‌شد اما در حال حاضر چارچوب فعالیت‌های حوزه فرهنگ ضابطه‌مند شده و با نظارت کارگروه‌ها کارگروه‌ها تمامی اقدامات مطابق با الگوی مصوب شده انجام می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به بحث محرومیت زدایی از حوزه مناطق محروم، تاکید کرد: به همین منظور قرارگاه محرومیت زدایی در حوزه فرهنگ و هنر تشکیل شده که در بیش از ۷۰ شهرستان با آموزش حدود ۴۰ هزار هنرجو آغاز به کار کرده است.

اسماعیلی به پروژه‌های عمرانی در حوزه فرهنگ اشاره کرد و گفت: حدود هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌های فرهنگی طی مصوبات استانی اتخاذ شده که بسیاری از آنها در هفته جاری افتتاح می‌شوند.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات حوزه فرهنگی برنامه ریزی سرعت بخشی به ساخت ۳۰۰ سینما است که به زودی ۱۰۰ عدد از آنها افتتاح خواهد شد