ایرسا_ استاندار کرمانشاه خواستار تشدید نظارت ها برای رعایت دقیق تر پروتکل های بهداشتی در اماکن خدماتی، بازارها، تالارها، رستوران‌ها و ناوگان حمل و نقل عمومی شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، بهمن امیری مقدم استاندار کرمانشاه در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که به ریاست رئیس جمهور و به صورت ارتباط تصویری با استانداران برگزار شد؛ عنوان کرد: با توجه به گسترش دوباره بیماری کرونا در سطح کشور و استان کرمانشاه، ضرورت دارد که صداوسیما و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی، اطلاع رسانی بیشتری پیرامون این بیماری، رعایت پروتکل های بهداشتی، ضرورت استفاده از ماسک و ترزیق واکسن انجام دهند.

وی بر ضرورت راه اندازی کمیته‌های بهداشتی در تمامی ادارات تاکید کرد و گفت: این کمیته‌ها باید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در مجموعه‌های اداری کاملا نظارت داشته باشند.

استاندار کرمانشاه همچنین با تاکید بر نظارت بیشتر شهرداری‌ها بر ناوگان‌های حمل و نقل عمومی، عنوان کرد: شهرداری باید نظارت بیشتری بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در وسایل نقلیه عمومی مانند تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها، داشته باشند تا سلامت مردم به خطر نیافتد.

وی افزود: با توجه به در پیش بودن ایام پایان سال، به تدریج شاهد مراجعه بیشتر مردم به بازارهای سطح شهر خواهیم بود و از هم اکنون باید نظارت ها بر اصناف برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار جدی‌تر شود و طبق قانون واحدهای صنفی که از ماسک استفاده نمی‌کنند و یا تاکنون واکسن نزده اند، جریمه شوند.

امیری مقدم تاکید کرد: علاوه بر الزام‌های قانونی مبنی بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افراد شرعا هم ملزم به رعایت این پروتکل ها هستند چون انتقال ویروس، موجب بیماری و آسیب به دیگران می‌شود و این موضوع در شرع مقدس اسلام منع شده است.

وی همچنین عنوان کرد: مرزهای مبادلاتی استان باید بر اساس پروتکل های بهداشتی به انجام فعالیت‌های تجاری و بازرگانی بپردازند و کنترل‌های جدی و ضروری را در مورد افرادی که وارد کشور می‌شوند را انجام دهند.