ایرسا- رییس کل دادگستری استان کرمانشاه از تخریب ۱۰۰ خانه متروک که عمدتا به محل پاتوق معتادان تبدیل شده در محله آقاجان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش ایرسا آنلاین، پرویز توسلی زاده، امروز (۳۱ اردیبهشت) در حاشیه بازدید از روند تخریب خانه های متروک در محله آقاجان کرمانشاه، در جمع خبرنگاران از معتادان متجاهر و پاتوق های متعدد آنها به عنوان یکی از معضلات محله آقاجان یاد کرد و افزود: در همین راستا در گام اول طرح شناسایی پاتوق های این افراد در دستورکار قرار گرفت و با همکاری دستگاه‌های مختلف توانستیم بیش از ۱۰۰ خانه متروک در این محلات که به پاتوقی برای مصرف مواد و حضور معتادان متجاهر تبدیل شده بود را در سطح این محله شناسایی کنیم.

وی افزود: دستگاه های مختلف از جمله دادگستری، شهرداری منطقه هشت، فرمانداری، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و برخی گروه های جهادی در این طرح مشارکت کردند.

توسلی زاده گفت: در مرحله بعدی تمامی این ۱۰۰ خانه متروک تخریب شد و در مرحله بعد خاکبرداری آنها انجام می شود.

وی افزود: این واحدها اگر مالکی داشته باشند که بازسازی شده و اگر نداشته باشند تبدیل به فضای فرهنگی، آموزشی و مذهبی و یا پارک و زمین چمن برای بازی بچه های محله می شود.

توسلی زاده با اشاره به همت خوب مردمان این محله گفت: برخی از این افراد اعلام آمادگی کرده اند که می توانند پاتوق های تخریب شده را به کارگاه های تولیدی صنایع دستی تبدیل کرده و برای تعدادی از جوانان محله هم ایجاد اشتغال کنند.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه تاکید کرد: از همین جا اعلام می کنیم اگر افراد دیگری در این محله این توانایی را برای کارآفرینی دارند، جهت دریافت تسهیلات به آنها کمک خواهیم کرد تا بتوانند اشتغالزایی کنند.

وی خاطرنشان کرد: درگام بعدی ساماندهی معتادان متجاهر این محله در برنامه است که در این زمینه مذاکراتی با فرماندار کرمانشاه صورت گرفته تا این معتادان جمع آوری و به کمپ‌ها منتقل شوند.

توسلی زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز تعدادی از معتادان متجاهر این محله جمع آوری و به کمپ منتقل شده اند.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: تمام تلاش ما این است که بتوانیم محیطی امن همراه با آرامش را برای مردم خوب محله آقاجان کرمانشاه رقم بزنیم و محیطی فراهم کنیم که خانواده ها بتوانند در این محله به راحتی زندگی کرده و تردد کنند.

وی یادآور شد: جمع آوری معتادان متجاهر و حل این معضل در محله آقاجان، به افزایش قیمت املاک آن منجر شده و می‌تواند اقتصاد محله را هم رونق دهد.