ایرسا- مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد .


به گزارش ایرسا آنلاین، سرهنگ حیدری فرمانده تیپ ۷۱ پادگان ابوذر با اشاره به اینکه عاشورا بی ‌شک موثرترین رسانه در دفاع و تبیین حقیقت ،عدالت ،انسانیت و بصیرت است، اظهار کرد: خبرنگاران برای تبیین حقانیت اسلام باید از پیام رسان حماسه عاشورا الگو بگیرند.

وی افزود: مروز که جمهوری اسلامی ایران با رهبری حکیمانه رهبری عزیز انقلاب اسلامی در مصافی نابرابر با استکبار جهانی به عنوان کشوری آزاد و مستقل الگوی آزادگان جهان محسوب می شودنقش خبرنگاران و روایتگران زینبی در رساندن ندای حق و حقیقت ایران اسلامی به گوش جهانیان فراموش نشدنی است.

سرهنگ حیدری گفت: درود خدا بر خبرنگاران شهیدی که قلم را همچون سلاح و رسانه را همچون سنگری برای دفاع از آزادی و استقلال قرار داده و در این مسیر با افتخار به شهادت رسیدند.

فرمانده تیپ ۷۱ پادگان ابوذر اصحاب رسانه و جان برکفان ارتش را در عرصه های مختلف کشور همراه مجاهدان خط مقدم رخدادها بوده اند و از هیچ تلاش مضایقه نکردند و بیان کرد: یکروز روایت کنندگان ایثار رزمندگان در جبهه های نبرد حق علیه باطل بودند و روزی دیگر برای به تصویر کشیدن اقتدار نیروی نظامی کشور شهید می شوند و حالا برای به تصویر کشیدن مجاهدتهای تلاشگران حوزه سلامت در دوران پاندمی کرونا جان خود را از دست می دهند.

سرهنگ حیدری گفت: امروز در روزگاری که کشور عزیزمان تحت تحریم های ظالمانه استکبار جهانی قرار گرفته است با صدای رسانه اعلام می کنیم ما بر آن عهد که بستیم هستیم و جریان تحریف و تحریم را با هم شکست خواهیم دادو در برابرشهدای عزیزمان سربلند خواهیم بود.

لازم بذکر است که۱۷ سال پیش درتاریخ ۱۵آذر۸۴ تعدادی از خبرنگاران ارتش جمهوری اسلامی ایران و سایر رسانه ها که برای پوشش رزمایش عاشقان ولایت عازم منطقه جنوب کشور بودند در سانحه هوایی به شهادت رسیدند که از جمله آنان شهیدسرتیپ واعظی جانشین فقید معاونت فرهنگی و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که یاد و خاطره آن شهدای والا مقام را گرامی میداریم.