ایرسا_ فرمانده ناجا با اعلام عمدی بودن برخی از حریق‌های رخ داده در جنگل‌ها و فضاهای سبز از شناسایی و دستگیری چندین نفر در این خصوص خبر داد.

به گزارش ایرسا آنلاین، سردار حسین اشتری در حاشیه رزمایش  ارتقای توان و تحرک عملیاتی پلیس راهور ناجا که صبح امروز در دانشگاه علوم انتظامی ناجا برگزار شد، درباره الکترونیکی شدن خدمات پلیس اظهارکرد:‌ بحث الکترونیکی کردن خدمات و هوشمند سازی ارائه خدمات در اولویت برنامه‌های نیروی انتظامی است و ما در پلیس راهور ناجا هم گام‌های خوبی در این مورد برداشته‌ایم.

وی ادامه داد:‌ قطعا هرچقدر که خدمات ما از طریق سامانه‌های الکترونیکی باشد دقت ما هم رو به افزایش خواهد رفت. در همین راستا نیز از روزهای آینده به صورت آزمایشی نقل و انتقال خودرو در شرق و غرب تهران به صورت الکترونیک انجام می‌شود. امیدوارم بتوانیم در بخش‌های مختلف این خدمات را ارائه دهیم.

به گفته فرمانده ناجا طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، ارتقای خدمات الکترونیک می‌تواندد منجر به کاهش ۸۵ درصدی مراجعات حضور به پلیس شود که این امر هم به نفع مردم خواهد بود و هم از حجم کار پرسنل ناجا کم خواهد کرد.

اشتری درپاسخ به پرسشی در مورد آتش‌سوزی در جنگل‌ها نیز گفت:‌ نیروی انتظامی و دستگاه‌های مسئول در این حوزه حضور پیدا کردند و اقدامات خوبی هم صورت گرفت. در مورد حریق‌ها هم بخشی به صورت غیرعمد بوده و البته بعضی هم عمدی هم بود که در این خصوص تعدادی شناسایی و دستگیر شدند و ان‌شاالله نتایج اقدامات به مردم اعلام می‌شود.

فرمانده ناجا در مورد ورود پلیس به بازار مسکن نیز گفت:‌ وظیفه ذاتی پلیس امنیت اقتصادی این است که با مفاسد اقتصادی برخورد کند و در جایی که ما متوجه آسیبی شویم اگر فسادی را ببینیم حتما با هماهنگی دستگاه قضایی برخورد خواهد شد.  چند کیس بزرگ هم داریم که در حال رسیدگی است و جزئیات آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اشتری در مورد سفر رفتن مردم هم گفت:‌ مردم به مصوبات ستادملی مقابله با کرونا توجه داشته باشند و بدانند این موضوعات و مصوبات برای سلامتی خود و خانواده‌هایشان هست. مردم توجه کنند به توصیه‌ها و هشدارهای پلیس و ان شاالله با رعایت مسائل ترافیکی و قانون شاهد کاهش جانباختگان هم باشیم.

وی در مورد پیش‌بینی‌اش از افزایش یا کاهش سفرها در تابستان امسال نیز گفت: به نظر می‌رسد که مردم باید بیشتر توجه کنند.

  • منبع خبر : ایسنا