کیوان کاشفی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه خواستار؛

تاسیس بانک مشترک میان ایران و سوریه / کاهش تعرفه‌های گمرکی و تسهیل در فرآیندهای مبادلات تجاری

ایرسا_ جمعی از فعالان اقتصادی و تجاری کشور به سرپرستی ‌کیوان کاشفی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه هم اکنون در دمشق بسر می‌برد تا در دیدار و رایزنی با همتایان سوری خود، راهکار‌های توسعه روابط تجاری ایران و سوریه را بررسی کنند

به گزارش ایرسا آنلاین، کیوان کاشفی رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه، در دیدار با مقامات ارشد وزارتخانه‌های دارایی، اقتصاد و تجارت داخلی سوریه گفت: تجارت سودمند و افزایش تبادلات اقتصادی ایران و سوریه از اهداف این سفر است.

وی ادامه داد: در جهت افزایش مبادلات اقتصادی پیشنهاد میگردد بانک مشترکی تاسیس گردد تا با ارز‌های محلی لیره و ریال تعامل داشته باشند.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران افزود: کاهش تعرفه‌های گمرکی و تسهیل در فرآیندهای مبادلات تجاری، صنعتی و کشاروزی از مواردی است که باید مسائل و مشکلات مربوطه را حل و به آن پرداخت.

کاشفی در ادامه به حذف تعرفه های گمرگی بین دو کشور اشاره کرد و اذعان داشت: در راستای اجرای توافقنامه تجارت آزاد بین دو کشور، فعالان اقتصادی خواهان حذف این تعرفه ها هستند که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

گفتنی است در این دیدار، مسئولان بخش اقتصادی و تجاری سوریه علاقمندی خود را برای افزایش سطح همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید قراردادند و راهکار‌های توسعه روابط تجاری ایران و سوریه را بررسی کردند.