ایرسا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با پیگیریهای چند ساله تیم مدیریتی دانشگاه به ویژه معاونت غذا و دارو  و حمایت استاندار و نماینده مردم شهرستان گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی و دستور اکید مقام محترم وزارت در سفر اخیر به استان کرمانشاه، امروز یک دستگاه سی تی اسکن پیشرفته ۱۶ اسلایس تحویل بیمارستان الزهراء گیلانغرب گردید.

به گزارش ایرسا آنلاین، دکتر قباد محمدی با اشاره به اینکه این دستگاه محصول کمپانی زیمنس آلمان و مدل somatom go now بوده که ارزش ریالی آن با ارز آزاد نزدیک به هفت میلیارد تومان می باشد، گفت: با نصب و بهره برداری از این دستگاه، حاشیه امنیت خوبی برای بیماران و کادر درمان شهرستان ایجاد خواهد شد و از اعزام بیماران شهرستان به شهرهای همجوار جلوگیری بعمل خواهد آمد.

وی افزود: به این ترتیب تمامی بیمارستانهای  شبکه های بهداشت و درمان واجد شرایط تابعه دانشگاه مجهز به دستگاه سی تی اسکن می شوند.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی این هشتمین دستگاه سی تی اسکن دانشگاه است که در دوره کرونا وارد استان می گردد که با نصب و راه اندازی این دستگاه، تعداد سی تی اسکن های مراکز درمانی تابعه دانشگاه به عدد هیجده می رسد که در نوع خود کم نظیر ارزیابی می گردد.

  • خبرنگار : پوریا زارعی