ایرسا_ سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه به مناسب فرارسیدن روز 13 آبان "روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" بیانیه‌ای را صادر است.

متن بیانیه به این شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم»
«ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر (آیین) خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گام‌هایتان را استوار می‌دارد»
روز ۱۳ آبان در تاریخ انقلاب اسلامی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام گرفته است، روزی که مبداء و منشاء آن به تسخیر سفارت آمریکا (لانه جاسوسی) در سال ۵۸ توسط دانشجویان انقلابی خط امام(ره) بازمی‌گردد، سفارتی که از کارکرد عادی یک سفارت خارج شده و تبدیل به مرکز توطئه چینی و سناریونویسی برای براندازی انقلاب شده بود و امروز اسناد آن اقدامات براندازانه، بصورت مستند و مکتوب در دسترس همگان قرار دارد و افکار عمومی و نخبگان جامعه در داخل و خارج با رؤیت مستندات موجود بصورت متقن و محکم خوی استعماری و استکباری آمریکا را تایید می کنند.
دشمنان این نظام مقدس که از سال۵۷ همواره با انواع راهبردها و تاکتیک های سخت و نرم در جهت براندازی و تضعیف انقلاب بودند امروز بعد از چهل و یک سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی، علی رغم شکست های پی در پی که نمونه بارز و روشن آن نابودی مرکز جاسوسی و مقر فرماندهی آمریکای جنایتکار در ۱۳ آبان ۵۸ در تهران بوده است ، باز دست از دشمنی بر نداشته، بلکه با ترفندها و شیوه های جدید و با آرایش دیگری که مصداقش جنگ اقتصادی است به مواجهه با انقلاب اسلامی برخواسته است.

با وجود گذشت چهل و یک سال از حماسه ماندگار تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست جوانان پر شور و انقلابی ایران اسلامی، ابعاد این اقدام جسورانه مبتنی بر بصیرت و متکی به آرمان های اصیل انقلاب اسلامی، همچنان نماد، نشانه و سرمشقی ارزشمند برای دوران کنونی ایران اسلامی است.
۱۳ آبان در سه مقطع تاریخی سال‌های ۱۳۴۳ (تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه)، ۱۳۵۷ (کشتار وحشیانه دانش‌آموزان) و ۱۳۵۸ (تسخیر لانه جاسوسی) به نماد عزت، مقاومت، دشمن‌شکنی و استکبارستیزی ملت ایران و سرشکستگی و خفت و خاری دشمنان این مرز و بوم تبدیل شده است.
۱۳ آبان، روزی است که باطن مداخله گر و جاسوس مسلک شیطان بزرگ برملا شد و تجربیات و درس‌های گرانبهایی از این روز عزیز در نزد ایرانیان و آزادی خواهان جهان به یادگار ماند.این روز، روزی افتخار آمیز برای ملت ایران و نشانه ای پر نور در راه عزت طلبی و استقلال خواهی پیروان خط حضرت امام خمینی (ره)و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) است.
۱۳آبان یوم الله است تا به همه ملت‌های آزادی‌بخش نشان دهد، هر چقدر هم که هیمنه آمریکا و ابرقدرت‌های استکباری بزرگتر باشد، می‌توان با ایمان به خدای بزرگ و اتکا به ملت‌ها و با مقاومت در برابر خواسته‌های نامشروع ایستادگی کرد. ۱۳ آبان افشاگر سیاهه جنایات استکبار علیه ملت‌های مستضعف و رسواگر سیاست‌های زیاده‌خواهانه آن‌ها علیه ستمدیدگان در اقصی نقاط عالم است.
حال حقوق دانان بسیجی استان کرمانشاه در جهت پاسداشت بهتر ارزشهای این روز بزرگ که به روز استکبار ستیزی معروف است، ذکر چند نکته راضروری می داند:
۱- امروز راه و توطئه های نظام سلطه و استکبار جهانی نه تنها به پایان نرسیده ، بلکه هر سال با حیله و نقشه ای جدید در صدد است تا مردم و آرمان های انقلابی آن ها را از بین برده و یا تحت سیطره خود درآورد؛ از این رو لازم است مسئولان با آگاهی از سناریوی دشمن با انجام خدمات مطوب و مورد انتظار مردم و با کار جهادی در مقابل آرایش دشمن، که آرایشی اقتصادی است محکم و استوار و با برنامه ریزی جدی صف آرایی کنند و خدمت شبانه‌روزی به مردم و کارآمد سازی انقلاب و بسط و گسترش عدالت در جامعه و مبارزه با فساد را در برنامه خود قرار دهند و در جهت خنثی کردن برنامه های دشمن گام بردارند.؛ چرا که دشمن ناکارآمدی مسئولان و انقلاب را در برنامه خود قرار داده، تا یأس و نا امیدی را بر جامعه تزریق کنند.
۲- نفوذ ، راهبرد اصلی دشمن در شرایط فعلی است و متاسفانه برای انقلاب در چهل و یک سال گذشته از این مجرا ضرباتی تحمیل و هزینه هایی ایجاد شده است. امروز دشمن با برنامه ریزی گسترده بدنبال نفوذ در مسئولان به اشکال و انحای مختلف است؛ تا در حوزه های تصمیم گیری و تصمیم سازی نقش آفرینی نماید، امروز که دشمن تلاش می کند دست خود را از آستین برخی مسئولان وابسته بیرون آورده و ضربه لازم را بر پیکر انقلاب وارد نماید لازم است مردم با دقت به وقایع روز ۱۳ آبان و دستاوردهای حاصل از تسخیر لانه جاسوسی؛ با هوشیاری و تیز بینی، دست وابستگان، مفسدین و یاری گران استکبار را از امور سیاسی و اجرایی کشور قطع نمایند و راه هرگونه سوء استفاده دشمنان را سد نمایند.
۳- جنگ اقتصادی که امروز دشمن در پیش گرفته و در برنامه عملیاتی خود قرار داده جنگی است تمام عیار که در آن دشمن از تمام ظرفیت ها و توان خود و هم پیمانانش استفاده می‌کند و به گمان خود با تحریم و ایجاد تنگناهای اقتصادی می تواند در صفوف به هم پیوسته مردم مسلمان و انقلابی ایران اسلامی فاصله انداخته و باعث تضعیف و براندازی انقلاب گردد. راهبردی که در طول چهل و یک سال گذشته توسط رییس جمهورهای سابق آمریکا پیاده شده و نتیجه ای نداشته است. امروز دشمن با نگاه به شکست های متوالی خود در مواجهه با جمهوری اسلامی در ۴۱ سال گذشته، تنها راه موفقیت را مسائل اقتصادی می داند، لذا با حملات ناجوانمردانه اقتصادی می‌خواهد مردم را از نگاه عمیق به دستاوردهای انقلاب و وقایعی مانند ۱۳ آبان بازدارد که البته باید گفت این نگاه جاودانه به دستاورهای انقلاب و یوم الله ۱۳ آبان نه تنها حذف نمی شود، بلکه روز به روز بر جایگاه آن افزوده خواهد شد، از این رو مسئولان اجرایی کشور نیز باید به درستی در این مسائل ورود کرده و اجازه ندهند تا نظام سلطه با فشارهای اقتصادی مردم را تحت فشار قرار دهند و به فضل الهی جنگ اقتصادی که دشمن برای انقلاب ترسیم و تعریف کرده است ، با استفاده صحیح و به موقع مسئولان و مردم از چهل و یک سال تجربه و کارآمدی انقلاب همچون توطئه‌های دیگر دشمن به گل خواهد نشست و بار دیگر بر سرافرازی انقلاب و ضعف و نگون بختی دشمن افزوده خواهد شد.
۴- ملت انقلابی و مومن ایران یکبار در تاریخ ثبت کرده اند که قطع ید آمریکا از کشور، استقلال و برکات فراوانی در پی داشته است، از این رو مسئولانی که هنوز راه نجاتشان را در گرو ارتباط با غرب می‌دانند باید بدانند که ملت انقلابی ایران دیگر این اجازه را به آن ها نخواهند داد. برجام و امثالهم ثابت کرد که آمریکا و دوستان پلیدش هیچگاه خواستار پیشرفت ایران و ایرانی نیستند.
اینک در آستانه فرارسیدن سیزدهم آبان ماه که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا از طریق عملیات روانی و با کمک گرفتن از رسانه و فضای مجازی به دنبال ایجاد تغییر در محاسبات مسئولان و مردم در موضوعات مختلف و در نهایت ایجاد یاس و نا امیدی از انقلاب و نظام است ، حقوق دانان بسیجی و انقلابی استان کرمانشاه اعلام می‌دارند؛همگام با سایر آحاد مردم ایران اسلامی با تبعیت از ولایت فقیه و سرلوحه قرار دادن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) ، همواره در راستای زنده نگه داشتن آرمان های ضداستکباری و ظلم ستیزانه انقلاب اسلامی همچون گذشته در صحنه های مورد نیاز انقلاب اسلامی نقش آفرینی نموده و در گام دوم انقلاب با اقدام جهادی در راستای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی کوشا و فعال خواهیم بود.

سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه