با میزبانی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه اجرا شد:

بهره برداری از پروژه برق‌رسانی به ۶۲ روستای کشور

ایرسا_ در سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و با حضور استاندار کرمانشاه، مجری طرح برق روستایی شرکت توانیر، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه و ارتباط ویدئو کنفرانسی با وزیر نیرو، پروژه برق‌رسانی به ۶۲ روستا در ۱۶ استان کشور ، با اعتبار ۳۴۰ میلیارد ریال در شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرسا آنلاین ؛ پروژه برق‌رسانی به ۶۲ روستا در ۱۶ استان کشور و بهره مندی ۹۳۱ خانوار روستایی از نعمت برق  با اعتباری بالغ بر ۳۴ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

استاندار کرمانشاه در این مراسم با تقدیر از ایده بسیار خوب پویش هر هفته الف ب ایران در راستای توسعه و سازندگی بیان داشت: این پویش در کرمانشاه به یک نماد و الگو برای کار و تلاش تبدیل شده است.

مهندس هوشنگ بازوند در ارتباط تصویری با وزیر نیرو بیان کرد: این دوازدهمین پویش هرهفته الف ب ایران است و مردم کرمانشاه خدمات شما را در زلزله فراموش نخواهند کرد.

وی خاطر نشان ساخت: در زمان زلزله و بازسازی در کرمانشاه هر روز پویش الف ب ایران بود.این اقدام وزارت نیرو برگ زرینی در تاریخ سازندگی، عمران و آبادانی کشور است که ثبت خواهد شد.

استاندار کرمانشاه خطاب به وزیر نیرو گفت: ۲هزار و ۵۷۰ روستای کرمانشاه از نعمت برق برخوردارند و ۹۸.۹۹ درصد روستاها از لحاظ تعداد و ۹۹.۸ درصد جمعیت استان تحت پوشش برق رسانی هستند و با عنایت به نگاه ویژه شما به غرب کشور انتظار داریم شبکه برق رسانی یکهزارو ۳۰۰ روستای آسیب دیده مناطق زلزله زده را که در آن زمان بازسازی و تعمیر شده اند، اصلاح و بهینه سازی شود.

در ادامه، مهندس علی چهل امیرانی مجری طرح برق‌رسانی روستایی کشور با اشاره به میانگین جهانی ۸۵ درصدی برق‌رسانی روستایی در سال ۲۰۲۰ در جهان، گفت: میانگین برق‌رسانی به روستاهای ایران ۹۹.۷ درصد و همتراز با کشورهای توسعه‌یافته جهان است.

وی با اشاره به اینکه برق‌رسانی به ۵۷ هزار و ۷۵۵ روستا در کشور با ۲۵۰ هزار کیلومتر شبکه توزیع به اتمام رسیده ‌است گفت: ۳۱ درصد شبکه توزیع نیروی برق کشور در راستای پوشش ۲۱ میلیون نفر ساکن در روستاها اختصاص یافته‌ است و سال ۱۴۰۰ برق رسانی به ۲۵۰ روستای کشور در دستور کار است.

در ادامه، مهندس امیدعلی مرآتی با بیان اینکه جهت برق‌رسانی به ۶۲ روستای در ۱۶ استان کشور، ۱۴۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط و ۳۳ کیلومتر شبکه فشار ضعیف احداث و تعداد ۸۷ دستگاه ترانسفورماتور نصب شده است، گفت: روستاهای ۱۶ استان‌ کشور ازجمله کرمانشاه، اردبیل، ایلام، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کرمان، خراسان‌جنوبی، خراسان‌رضوی، خراسان‌شمالی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، مازندران، قزوین، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و یزد از نعمت برق برخوردار شده اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه درخصوص پروژه های برق استان کرمانشاه، عنوان کرد: پروژه برق‌رسانی به هفت روستای استان در قالب پویش هرهفته_الف_ب_ایران؛ با سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

مهندس مرآتی با بیان اینکه استان کرمانشاه ۲ هزار و ۵۷۰ روستای دارای سکنه دارد، افزود: تاکنون به ۲ هزار و ۵۴۴ روستا معادل بیش از ۹۹ درصد روستاهای کرمانشاه برق‌رسانی شده است و۱۰۰ درصد ساکنان روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان اکنون برق دارند.