ایرسا_ صبح امروز پنجشنبه 13 آذر ماه استاندار کرمانشاه با همراهی  معاون اقتصادی استاندار و نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو از چندیدن پروژه در حال اجرا شهرستان اسلام آباد غرب بازدید کردند. 

به گزارش ایرسا آنلاین؛ هوشنگ بازوند در حاشیه بازدید از بزرگترین و پیشرفته‌ترین گلخانه غرب کشور  گفت: این پروژه بزرگ قرار است ۲۶ هکتار گلخانه اجرا شود که طبق برنامه ارائه شده قرار است ۱۱ هکتار از این مجموعه گلخانه‌ای با ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار، حداکثر تا اواسط مرداد ۱۴۰۰ زیر کشت برود.

وی افزود: تلاش می‌کنیم با فاز بندی پروژه و انجام حمایت ‌های لازم، قسمت های از این طرح زودتر از مردادماه به بهره برداری برسد‌. به گفته مدیران پروژه، در این طرح قرار است محصولاتی مانند لیمو، فلفل‌های رنگی، آواکادو و … تولید و در بازارهای خارجی و به ویژه روسیه و قطر عرضه شود.

بازوند گفت: بزرگترین و پیشرفته‌ترین گلخانه یکپارچه غرب کشور در شهرستان اسلام‌آبادغرب استان کرمانشاه با هدف محرومیت‌زدایی، ایجاد اشتغال و تحقق جهش تولید اکنون در دست ساخت است.

در ادامه بازدید یک روزه استاندار کرمانشاه از شهرستان اسلام آباد غرب وی به اولین سرمایه‌گذاری چینی‌ها در کرمانشاه و شهرستان اسلام آباد غرب اشاره کرد و گفت: پروژه بزرگ فروسیلیس منیزیم اسلام آباد با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون یورو و ۲۱۰ نفر اشتغال توسط یک شرکت چینی در حال اجراست.

بازوند گفت: ویروس منحوس کرونا روند اجرایی این پروژه را کند کرده بود ولی اکنون با تدابیر اندیشیده شده این طرح با شتاب مناسبی در حال انجام است.

وی با تاکید به اینکه پروژه مذکور تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری میرسد اظهار کرد: با توجه به برنامه ارائه شده توسط مجری پروژه، این طرح قرار است تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری برسد. و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته شرکت کایکو در حال ساخت سازه‌های فولادی و سوله‌های این پروژه است. این شرکت از مجموعه‌های تولیدی خوب استان است و در بازسازی زلزله از عملکرد مناسبی برخودار بود.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: پروژه فروسیلیس منیزیم گام بزرگی در راستای جلوگیری از خام فروشی است.

بازوند سپس از بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان اسلام آباد غرب بازدید و گفت: این بیمارستان در زلزله آبان ۹۶ با وجود فاصله ۱۰۰ کیلومتری از کانون زلزله، آسیب جدی دید و با حمایت دولت کار بازسازی ان انجام گرفت.

وی تاکید کرد: علمیات مقاوم سازی این پروژه به شکل مناسبی انجام شده است و بعد از تایید نهایی و استقرار دستگاه‌ها در بهمن ماه سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.

  • نویسنده : پوریا زارعی