ایرسا- مسابقات کشوری چرتکه با حضور دکتر مختار ناصری« معاون شهرداری منطقه ۷ کرمانشاه، مدیر عامل شرکت نوآوران پویا، امیر زارعی مدیرآموزشگاه روانسر و ۱۱۲ شرکت‌کننده دختر و پسر در رده‌های سنی ۵ تا ۱۲ سال و خانواده های آنها، از استان‌های، تهران، کرج، ورامین، پیشوا، اسلام شهر، کرمانشاه،یاسوج؛ کرمان؛ سنندج، روانسر، جوانرود ،کامیاران و با همراهی ۲۰ مربی به میزبانی کرمانشاه در سالن اجتماعات پایگاه یکم هوانیروز کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش ایرسا آنلاین ، مدیرعامل شرکت نوآوران در حاشیه برگزاری مسابقات کشوری چرتکه (محاسبات ذهنی) که به میزبانی کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: دوره مقدماتی و استانی مسابقات چرتکه (محاسبات ذهنی) در آذرماه ۱۴۰۰ برگزار شده و افراد منتخب از بین رده‌های سنی ۵ تا ۱۲ سال به این دوره از مسابقات راه یافتند.

محسن خاوری افزود: مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات با اعلام اسامی برترینها به نفرات اول تا سوم کاپ، گواهینامه‌بین‌المللی و جایزه‌ای به رسم یادبود اهدا می شود، همچنین برگزیدگان به مسابقات بین‌المللی راه خواهند یافت.

وی هدف از آموزش و برگزاری دوره‌های چرتکه را افزایش هماهنگی نیمکره‌های چپ و راست مغز کودکان عنوان کرد و افزود: در شرکت نوآوران علاوه بر این آموزش‌ها که به افزایش بهره‌وری و آگاهی در کودکان منجر می‌گردد بصورت بالینی و اختصاصی هم توسط روانشناس بالینی با کودکان کار می‌شود تا بتوانند مسیر مثبت و صحیحی از زندگی را طی کنند.

خاوری بیان کرد: در این دوره از مسابقات نفرات اول تیم کرمانشاه، دوم تیم روانسر و سوم تیم تهران مشخص شدند، و برگزیدگان در ماه‌های آینده در مسابقات بین‌المللی که کشور میزبان هنوز مشخص نشده شرکت خواهند کرد.