ایرسا- در راستای اجرای برنامه‌های کنگره ملی شهدای استان کرمانشاه، یادواره شهدای حقوق‌دان استان کرمانشاه به میزبانی شهرستان اسلام آباد غرب برگزار شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، در این یادواره که با حضور مسئولین استانی و شهرستان و حقوق‌دانان بسیجی و خانواده معظم شهدای حقوق‌دان برگزار شد، سخنرانان به بیان نقش شهدای والا مقام در عزت و اقتدار ایران اسلامی پرداختند.
رئیس سازمان بسیج حقوق‌دانان استان کرمانشاه در سخنانی هفته دفاع مقدس را سندی متقن در جهت مظلومیت و در عین حال اقتدار نظام، انقلاب و ملت ایران اسلامی دانست.
بهرامی پور در ادامه به تشریح اقدامات گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حقوق‌دان توسط سازمان بسیج حقوق‌دانان استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: جامعه حقوقی استان مفتخر است که ۵ شهید حقوق‌دان را به انقلاب اسلامی تقدیم کرده که شهیدان سلیم قنبری و غلامرضا گل آور منتسب به شهرستان اسلام آباد غرب هستند.
در این مراسم سردار قنبری جانشین سپاه حضرت نبی اکرم (ص) در سخنانی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هم باید تلاش کنیم که فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه بسط دهیم. وی در ادامه گفت: بسیج در دوران دفاع مقدس در کنار ارتش و سپاه بسیاری از غیر ممکن‌ها را ممکن ساخت که بسیاری از این فداکاری‌های بسیج مردمی ناگفته مانده است.
رسول بهرامی پور با بیان جمله‌ای از شهید سلیم قنبری مبنی بر اینکه ((با خدای خود عهد بسته ام که خیانت نکنم)) ابراز امیدواری کرد همه ما و مسئولین باید از این جمله الگو بگیریم و عهد ببندیم خیانت نکنیم و به مردم خدمت کنیم. سردار قنبری ایثارگری‌های مردم ما را یک سرمایه دانست که دشمن تلاش می‌کند این فرهنگ به فراموشی سپرده شود .

همچنین حجت الاسلام والمسلمین زمانی امام جمعه شهرستان اسلام آباد غرب نیز برگزاری این یادواره‌ها را در جامعه اسلامی ضروری دانست و افزود: توجه به یادمان‌های شهدا و خانواده‌های معظم شهدا باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
در ادامه این برنامه منوچهر فتاحی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و معاونت توسعه حل اختلاف استان کرمانشاه نیز در سخنانی بر ضرورت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ارزش‌های اسلامی در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نقشه راه ما را تدوین کردند و همگی باید در این راستا حرکت کنیم.


فتاحی افزود: دستگاه قضایی استان راه شهادت و راه شهیدان راه حق را ادامه می‌دهد و یکی از شاخص‌های بسیار مهم موفقیت دستگاه قضایی تعامل با شجره طیبه بسیج و سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه است که اقدامات بسیار خوبی را دنبال می‌کنند.
در این مراسم از خانواده شهدای حقوق‌دان و جمعی از حقوق‌دانان بسیجی تجلیل شد و آیین نامگذاری بلوار شهید سلیم قنبری در شهرستان اسلام آباد غرب برگزار گردید.