ایرسا- مدیر سازمان بسیج حقوق‌ دانان استان کرمانشاه در سخنانی با تبریک سالروز تشکیل شورای نگهبان اظهار داشت : شورای نگهبان یکی از نهادهای برخاسته از انقلاب اسلامی است که  امامین انقلاب اسلامی بارها و بارها بر حفظ شأن و جایگاه این نهاد انقلابی تأکید داشتند.

به گزارش ایرسا آنلاین، رسول بهرامی پور در ادامه افزود : براساس قانون اساسی شورای نگهبان به‌ عنوان حافظ قانون اساسی در کشور نقش‌آفرین است و این هم مختص انقلاب اسلامی نیست و در همه کشورها چنین نهادی با عناوین دیگری مثل دادگاه قانون اساسی وجود دارد .

مدیر سازمان بسیج حقوق‌ دانان در ادامه افزودند : یکی از مهم‌ترین وظایف شورای نگهبان  نظارت بر انتخابات است  که شورای نگهبان در گذشته این رسالت را به‌ خوبی انجام داده است.

وی افزود : متأسفانه عده‌ای تحت تأثیر هیاهوهای بیگانگان و اجانب به‌ ویژه در ایام نزدیک به انتخابات ها علیه شورای نگهبان موضع می‌گیرند و اظهارنظر می‌کنند که البته اینها کسانی هستند که می‌توان آن‌ها را نابالغان  سیاسی نامید، زیرا کسانی که به  بلوغ سیاسی رسیده باشند نهادهای سیاسی حاکم بر کشور را می‌پذیرند .

بهرامی پور در ادامه افزود : امروز هم در آستانه انتخابات بسیار مهم مجلس شورای اسلامی قرار داریم که انتظار جامعه حقوقی وفادار به انقلاب اسلامی و حقوق‌ دانان بسیجی از شورای نگهبان این است که کما فی‌ السابق با صلابت و مقتدرانه و با حفظ موازین شرعی و قانونی در صیانت از حقوق ملت و انقلاب اسلامی بدرخشد و به رسالت خویش عمل کند و فرامین و توصیه‌های مقام معظم رهبری را مورد نظر قرار داده و عمل به این توصیه‌ها را در اظهار نظرهای احراز صلاحیت‌ها مدنظر قرار دهد .

بهرامی پور در بخش دیگری از سخنان خود ابراز امیدواری کرد که اقدامات عملی کاندیداهای احتمالی در تبعیت‌پذیری از قانون اساسی و اصل ولایت فقیه در نظر شورای محترم نگهبان مد نظر قرار گیرد و افزود: امروز به  تعبیر مقام معظم رهبری همه باید قانون را فصل‌ الخطاب قرار دهند .

مدیر سازمان بسیج حقوق‌ دانان استان کرمانشاه در خاتمه با اعلام آمادگی حقوق‌ دانان بسیجی برای هرگونه همکاری با دفتر شورای نگهبان استان و فعالیت‌های جهاد تبیین پیرامون حقوق انتخاباتی مردم اظهار داشت : امیدوار هستیم با اقدامات مؤثر شورای نگهبان شاهد ورود نیروهای مؤمن ، ارزشی،انقلابی، خدمتگزار ، جهادی و در تراز انقلاب اسلامی به عرصه انتخابات مجلس باشیم .

در این نشست حجه الاسلام والمسلمین محسن مفید رئیس دفتر شورای نگهبان استان کرمانشاه در سخنانی با تقدیر از حضور رئیس و اعضای سازمان بسیج حقوق دانان حقوق‌ دانان استان کرمانشاه در دفتر شورای نگهبان ، اظهار داشت : یکی از مشکلات جامعه ما عدم آگاهی عمومی از ظرفیت‌ های قانون اساسی است که انتظار می‌رود حقوق‌ دانان بسیجی در خصوص تبیین قانون اساسی و ظرفیت‌ های آن در جامعه تلاش کنند .

حجه الاسلام مفید نقش شورای نگهبان را بسیار حساس و مهم دانست و افزود : نظام ما بر پایه جمهوریت و اسلامیت بنا نهاده شده‌است که هر یک از دیگری جدا نیست و همه وظیفه حفاظت از این دو اصل را بر عهده داریم .وی افزود : امروزه آسان‌ ترین قانون در حوزه انتخابات در کشور ما جاری است و در بسیاری از کشورها از قوانین ما خیلی سخت‌ تر است و لیکن بنگاه های خبری دنیا علیه انتخابات ما هجمه می‌کنند ولی شورای نگهبان در خط مقدم حفاظت از دو عنصر جمهوریت و اسلامیت نظام جمهوری اسلامی ایران است و به فضل الهی به وظیفه خود عمل خواهد کرد.

در پایان این نشست حقوق‌دانان بسیجی به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند .