برگزاری مانور سلامت در بقاع متبرکه کرمانشاه به همراه ویزیت رایگان و تست کرونا از بیماران دارای علائم

ایرسا_ مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه از برگزاری مانور سلامت در ۱۶ بقعه متبرکه استان کرمانشاه همزمان با دهه ولایت خبر داد.

به گزارش ایرسا آنلاین نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه؛ سازمان اوقاف و امورخیریه با استفاده از ظرفیت و جایگاه بقاع متبرکه و همچنین ظرفیت وقف در حوزه داور، درمان وسلامت در زمان کنونی که شیوع بیماری کرونا سلامت عمومی جامعه را تهدید می کند با اجرای برنامه های متنوع در دهه ولایت تحت عنوان مانور سلامت در عرصه سلامت گام مهمی رابرخواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین صالحی در این باره گفت: مانور سلامت همزمان با دهه ولایت از ۲۹ تیر ماه لغایت ۷ مرداد به مدت ده روز در ۱۶ بقعه متبرکه سطح استان اجرا می شود.
وی افزود: یکی از برنامه های این طرح ویزیت رایگان مراجعین و مجاورین بقاع متبرکه است که طی رایزنی با بسیج جامعه پزشکان با تعدادی از اطبا هماهنگی لازم در این خصوص صورت گرفته و داوری بیماران نیز تهیه خواهد شد.
مدیرکل اوقاف استان با بیان اینکه غرفه سلامت در بقاع متبرکه مجری طرح برپا می شود، اظهار داشت: در این غرفه ها آزمایش های عمومی شامل فشار خون، قند خون، سنجش تب و اکسیژن از زائران بعمل خواهد آمد.
وی افزود: طی هماهنگی ای که با شبکه بهداشت و درمان انجام خواهد شد در دو بقعه متبرکه دارای شرایط نیر تست کرونا از بیماران دارای علائم بعمل می آید.
حجت الاسلام صالحی بیان داشت: مراجعینی که با نظر پزشک نیازمند انجام آزمایش های تخصصی هستند و از افراد کم برخوردار محسوب می شوند به آزمایشگاه هایی که از قبل هماهنگ شده اند مراجعه کرده و هزینه ایشان از محل موقوفات مرتبط استان پرداخت می گردد.
وی تصریح کرد: در زیارتگاه صاحب الزمان (عج) و امامزاده ابراهیم (ع) طاقبستان نیز در دو روز مجزا اهدای خون سیار خواهیم داشت.
مدیرکل اوقاف استان از تامین وسایل نقلیه رایگان جهت جابجایی بیماران وهمراهان ایشان خبر داد و خاطرنشان کرد: در نظر داریم دو دستگاه کپسول اکسیژن جهت دو بقعه متبرکه تهیه و در اختیار بیماران قرار دهیم.
گفتنی است بقاع متبرکه امامزاده ابراهیم(ع)، سیده فاطمه(س)، زیارتگاه صاحب الزمان(عج)، امامزاده قاسم(ع) پاامام، بقعه شیخ فاضل تونی(ره) کرمانشاه، امامزاده احمد(ع) سنقر، امامزاده ابراهیم(ع) و امامزاده سید جمال الدین فش کنگاور، امامزاده باقر(ع) بیستون، امامزاده مهدی(ع) هرسین، امامزاده علی اکبر(ع) و امامزاده حسن(ع) اسلام آبادغرب، بقعه جناب احمدابن اسحاق(ره) سرپل ذهاب، بقعه سلیمان ابن داوود(ره)، بقعه سید عبیدالله(رض) و سید محمود اصفهانی(ره) پاوه بقاع مجری مانور سلامت هستند.