ایرسا- مسابقات چرتکه با حضور دکتر مختار ناصری« معاون شهرداری منطقه ۷ کرمانشاه،کمیته بازیهای فکری هیات استان و دکتر سیده یلدا امیریان «روانشناس بالینی»، مدیر عامل شرکت نو آوران پویا،مهندس زارعی مدیرآموزشگاه روانسر و70 شرکت‌کننده دختر و پسر در رده‌های سنی ۵ تا ۱۲ سال و خانواده های آنها، از شهرستانهای استان‌ و با همراهی 15 مربی نخبه به میزبانی کرمانشاه در سالن هادیان اداره ورزش کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، محسن خاوری « مدیر عامل شرکت نوآوران» در حاشیه برگزاری مسابقات استانی چرتکه (محاسبات ذهنی) که به میزبانی کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: دوره مقدماتی و شهرستانی مسابقات چرتکه (محاسبات ذهنی) در آذرماه ۱۴۰۱ برگزار شده و افراد منتخب از بین رده‌های سنی ۵ تا ۱۲ سال به این دوره از مسابقات راه یافتند.

خاوری افزود: مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات با اعلام اسامی برترینها به نفرات اول تا سوم کاپ، گواهینامه‌بین‌المللی و جایزه‌ای به رسم یادبود اهدا‌ شد، همچنین برگزیدگان به مسابقات کشوری و بعد آن بین‌المللی راه خواهند یافت.

خاوری هدف از آموزش و برگزاری دوره‌های چرتکه را افزایش هماهنگی نیمکره‌های چپ و راست مغز کودکان عنوان کرد و افزود: در شرکت نوآوران تمامی آموزش‌ها که به افزایش بهره‌وری و آگاهی در کودکان منجر می‌گردد بصورت بالینی و اختصاصی توسط روانشناس بالینی رصد و با کودکان کار می‌شود تا بتوانند مسیر مثبت و صحیحی از زندگی را طی کنند.

لازم به ذکر است: نفرات اول تیم کرمانشاه الف ، دوم تیم روانسر و سوم تیم کرمانشاه ب مشخص شدند، و برگزیدگان در ماه‌های آینده در مسابقات کشوری شرکت خواهندکرد.