برگزاری جلسه کارگروه خشکسالی و مخاطرات بخش کشاورزی

ایرسا_ جلسه کارگروه تخصصی خشکسالی و مخاطرات بخش کشاورزی با حضور رئیس سازمان، معاونین و مدیران ادارات تابعه صبح امروز در سالن شماره یک سازمان برگزار گردید.

به گزارش ایرسا آنلاین، در ابتدای این جلسه معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به وضعیت خشکسالی در سال زراعی جاری گفت : مطابق گزارش سازمان هواشناسی در سال جاری زراعی شاهد ۳۵ درصد کاهش بارندگی نسبت به سال زراعی گذشته بوده ایم و این میزان کاهش بارندگی مطابق پیش بینی ها کاهش تولید محصولات کشاورزی در استان کرمانشاه را در پی خواهد داشت که کارشناسان سازمان در حال انجام ارزیابی خشکسالی و تبعات آن می باشند.

مهندس علی چاله چاله در ادامه از مدیران ادارات تابعه درخواست نمود گزارش های مستدل و مستندات لازم را از مخاطرات و خسارات وارد شده در اثر خشکسالی پیش آمده در کلیه بخش های کشاورزی تهیه و دستگاههای مربوطه خود را در جریان امر قرار دهند.

مهندس چاله چاله سپس به مخاطرات خشکسالی در باغات استان اشاره کرد و درخواست نمود ،مدیران شهرستانها و مجموعه باغبانی سازمان گزارش مخاطرات خشکسالی حادث شده در باغات را جهت ارائه به مراجع ذیصلاح تهیه نمایند.

وی در ادامه از مسئولین امور دام ،امور عشایری ،بخش آب و خاک و…نیز درخواست نمود، گزارش های مستند خود را از میزان خسارات خشکسالی ایجاد شده و اعتبارات مورد نیاز را جهت پیگیری های بعدی به سازمان ارسال نمایند.

در پایان این جلسه مدیران حاضر در جلسه پیشنهادات خود را در خصوص مدیریت بحران خشکسالی به جمع حاضر اعلام نمودند.