ایرسا- جلسه افتتاحیه ارزیابی سالیانه بهره‌برداری در شرکت برق منطقه‌ای غرب برگزار شد.

به گزارش ایرسا آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای غرب، جلسه افتتاحیه ارزیابی سالیانه بهره‌برداری با حضور مهندس علی اسدی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب، ارزیابان شرکت توانیر متشکل از مهندس گلشنی‌راد سرگروه و ارزیاب بخش پست، دکتر علی‌زاده آرانی و مهندس کاظم‌زاده ارزیاب بخش ستادی، مهندس خوش‌نواز ارزیاب بخش بهره‌برداری، مهندس رضایی ارزیاب بخش رلیاژ، مهندس زارع ارزیاب بخش خط، مهندس میرقوامی سرپرست معاونت بهره‌برداری برق غرب و جمعی از معاونان و مدیران این شرکت و همچنین مدیرعامل و نمایندگان شرکت تعمیر و نگهداری پیمانغرب در محل سالن کنفرانس تالار برق غرب برگزار شد.

مهندس علی اسدی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب در ابتدای این مراسم ضمن عرض خیر مقدم به ارزیابان شرکت توانیر به تشریح فعالیت‌های برق غرب پرداخت و گفت: حوزه مسئولیت این شرکت در سه استان کرمانشاه، کردستان و ایلام با بیش از یک میلیون و ۸۲۰ هزار مشترک، مساحت جغرافیایی ۷۴۰۰۰ کیلومترمربع و جمعیتی بالغ بر ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است.

وی افزود: در سه استان غربی تحت پوشش، ۱۳۱ ایستگاه انتقال و فوق‌توزیع به ظرفیت ۱۲ هزار و ۳۴۰ مگاولت‌آمپر و پیک بار حدود ۲۸۰۰ مگاوات و حدود ۹۰۰۰ کیلومتر مدار خطوط انتقال و فوق‌توزیع و حدود ۳۹۰۰ مگاوات ظرفیت نیروگاهی وجود دارد.

مهندس اسدی با اشاره به تاریخچه صادرات برق به کشور عراق از سال ۱۳۸۲ تا کنون خاطرنشان ساخت: صادرات برق به کشور عراق از طریق یک خط انتقال ۴۰۰ کیلوولت، یک خط فوق‌توزیع ۱۳۲ کیلوولت دومداره و یک خط فوق‌توزیع ۶۳ کیلوولت دومداره در شرکت برق منطقه‌ای غرب صورت می‌گیرد.

مدیرعامل برق غرب ابراز داشت: باتوجه به گزارش شبکه برق غرب و اهمیت حفظ و نگهداری این شبکه، حضور ارزیابان شرکت توانیر که جمعی از متخصصین و پیشکسوتان شرکت مادرتخصصی توانیر و برق‌های منطقه‌ای کشور هستند فرصتی بسیار مهم است تا بتوانیم از نظرات این عزیزان در جهت بهبود فرآیندها و انجام کارها استفاده کنیم.

وی افزود: حضور شما عزیزان در این شرکت به‌منظور بررسی ارزیابی عملکرد معاونت بهره‌برداری می‌باشد و این فرصت مغتنمی است تا همکاران خدوم معاونت بهره‌برداری از این ظرفیت در جهت فراهم نمودن فرهنگ مشارکتی و انتقال دانش و تجربیات موفق شما استفاده بهینه را ببرند.

مهندس اسدی در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه معاونت بهره‌برداری گفت: خروجی محصول فعالیت‌های شرکت‌های برق منطقه‌ای، تأمین برق پایدار مشترکین و صنایع می‌باشد و این خدمات مهم به‌طور مستمر به مردم عزیز کشورمان ارائه می‌شود که این وظیفه برعهده معاونت بهره‌برداری شرکت‌هاست.

مدیرعامل برق غرب بیان داشت: ارزیابی عملکرد معاونت بهره‌برداری بسیار حائز اهمیت و خود به‌عنوان راهکار و ابزاری برای افزایش انگیزه کارکنان و ارائه خدمات مستمر است و با این ارزیابی‌ها می‌توان نقاط قابل بهبود شبکه در بخش‌های مختلف را شناسایی کرد و متناسب با آن برنامه‌ریزی و اقدامات متناسب صورت گیرد.

وی عملکرد شرکت برق منطقه‌ای غرب در بخش اجرای پروژه‌های اصلاح و بهینه در زمینه‌های پست و خط و مخابرات را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: بیش از ۹۰ تا ۹۵ درصد اعتبارات بودجه‌ای این بخش جذب شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب در پایان با اشاره به اقدامات این شرکت در راستای عبور موفقیت‌آمیز از اوج بار تابستان ۱۴۰۲ گفت: بیش از ۲۰ پروژه احداث پست و خطوط و افزایش ظرفیت توسط برق غرب در دست اقدام بوده که خوشبختانه اکثر آنها به اتمام رسیده‌اند.

در ادامه این جلسه مهندس رامین گلشنی‌راد سرگروه و ارزیاب بخش پست شرکت توانیر از خدمات شبانه‌روزی مدیرعامل و پرسنل شرکت برق منطقه‌ای غرب ابراز رضایت کرد.

در ادامه مهندس سجاد قزوینه مدیر دفتر فنی انتقال شرکت برق منطقه‌ای غرب گزارش مبسوطی از عملکرد معاونت بهره‌برداری در سال ۱۴۰۱ در بخش‌های مختلف ارائه داد.