برنامه «مدار قانون» از رادیو کرمانشاه پخش خواهد شد/ ۱۵ هزار نفر در سال گذشته از مزایای هر مسجد یک حقوقدان بهره مند شده اند

ایرسا_ رییس سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه در گفتگوی زنده با رادیو کرمانشاه گفت: بیش از ۳۰ نفر از اعضای بسیج حقوقدانان آموزش دیده شده اند که در بخش رادیو به مردم خدمت گذاری کنند و از روز شنبه به مناسبت عید غدیر خم برنامه «مدار قانون» از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۰:۴۵ آغاز و همه روزه غیر از روزهای تعطیل پخش خواهد شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، رسول بهرامی پور اظهار کرد: سازمان بسیج حقوقدانان طرحی به عنوان «آموزش همگانی حقوقی» که در این طرح به دنبال مبارزه با فقر حقوقی، ارتقاء فرهنگ حقوقی در جامعه و ترویج قانون مداری و نهضت حقوق آموزی در سطح جامعه است.

وی گفت: مقام معظم رهبری بر آموزش جذاب مسائل حقوقی تاکید دارند که این اقدام از موجبات کاهش مراجعه به محاکم قضایی است.

وی افزود: در سال گذشته مبحثی به عنوان «هر مسجد یک حقوقدان» در ۷۶ مسجد سطح استان برگزار و در سال گذشته بیش از ۱۵ هزار نفر از مردم استان کرمانشاه از مزایای این طرح بهره مند شده اند اما به دلیل منحوس کرونا این مسئله به تعطیلی کشیده و مشکلات پسا کرونا به آن افزوده شد.

بهرامی پور افزود: امروزه با شیوع ویروس کرونا فرآیند پرونده حقوقی و قضایی نیازمند یک مسیر منطبق با قانون نیازمند یک هدایتگری حقوقی است که مشاوران حقوقی در کنار افراد مراجعه کننده قرار بگیرند و نیازمند مسیر جایگزین بود.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه کار بسیج تحصیل گری و خدمت به مردم است گفت: دستگاه‌های مختلف رسالت خدمت در این حوزه را دارند که بعضاً کوتاهی صورت می‌گیرد اما با توجه به جلسه‌ای که با مدیرکل صدا و سیما برگزار شد که جا دارد از ایشان با معاونین صداوسیما که هیات اندیشه ورزی در این راستا به جهت کمک به مردم و رفع مشکلات حقوقی و قضایی کمال تشکر و قدردانی را دارم که این فضا را ایجاد کردند که در استان بتوانیم خدمات حقوقی و قضایی به مردم ارائه دهیم و انشاالله خروجی اقدامات از صدا و سیما سبب کاهش اختلافات حقوقی کاهش پرونده های حقوقی و قضایی و کمک به کارآمدی دستگاه قضایی امروزه کار بسیار ارزشمند و مهمی است بشود.

وی افزود: از مردم تقاضامندیم که مشاور حقوقی و مطالب حقوقی که از رادیو کرمانشاه پخش می شود استفاده کند، مسائل حقوقی، مسائل خاص و پیچیده ای است اگر مردم با اطلاع از قانون و مقررات موضوع در آن مسیر حرکتت نکنند درگیر پرونده خواهند شد و نتیجه دلخواه خود را نمی گیرند.

بهرامی پور گفت: امروزه بحث بسیار مهمی که وجود دارد بایستی فرآیند اداری به یک فرآیند جهادی که از برجستگی گام دوم قلاب استفاده کنیم و این کار را برجسته انجام دهیم سازمان بسیج حقوقدانان به عنوان حلقه وصل مطالبه گری حقوق مردم از مسئولین خود را در این عرصه پیشقدم می داند.