ایرسا_ استاندار کرمانشاه گفت: در شرایط سخت و بسیار دشواری قرار داریم و برای برپایی بیمارستان های صحرایی با توجه به وضعیت اضطراری آماده می شویم.

 

به گزارش ایرسا آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ « هوشنگ بازوند» در جلسه روزانه ستاد مبارزه کرونا استان کرمانشاه که امروز یکم اردیبهشت در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد؛ تأکید کرد: در شرایط بسیار سخت و بحرانی قرار داریم و همه ارگانها موظف هستند نهایت همکاری جدی را با دانشگاه و تیم بهداشت و درمان استان داشته باشند.

وی افزود: شرایط استان را به لحاظ کرونایی اضطراری اعلام می کنم و بر این اساس برای برپایی بیمارستان صحرایی در هفته آینده آماده می شویم.

مقام ارشد استان ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته بر اساس نقشه راه تدوین شده برای مبارزه با کرونا خاطرنشان ساخت: اگر امروز وضعیت کرمانشاه به لحاظ تجهیزات و امکانات درمانی و حتی روند افزایشی مبتلایان نسبت به استانهای همجوار مناسب تر است به دلیل ایثار و ازخودگذشتگی کادر بهداشت و درمان و همکاری و تعامل مردم و مسوولین است و امروز هم که در شرایط بحرانی و ویژه هستیم انتظار داریم این مشارکت در رعایت توصیه های بهداشتی و حمایت از دانشگاه بیشتر شود.

استاندار کرمانشاه خطاب به فرمانداران گفت: هرچه سریعتر با هماهنگی دیگر دستگاه های اجرایی و تجمیع امکانات و تجهیزات نسبت به جانمایی بیمارستان های صحرایی اقدام و آماده برپایی بیمارستان باشید، زیرا وضعیت بسیار نگران کننده است.

بازوند با تأکید مجدد بر همکاری ادارات و سازمانها برای برپایی بیمارستان های صحرایی اظهار داشت: هلال احمر، شهرداری ها، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و همه دستگاه های اجرایی علاوه بر کمک ویژه به راه اندازی بیمارستانها نسبت به فراهم نمودن توسعه مراکز درمانی ۱۶ ساعته نیز اقدام نمایند تا از افزایش تعداد بستری ها با ارائه خدمات در این بیمارستانها جلوگیری شود.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: مصوبات ستاد کرونا باید به دقت اجرا شود و با همکاری دادستان محترم با متخلفین کرونایی در هر مقام، مسوولیت و جایگاهی اعم از حقیقی و حقوقی برخورد می شود، زیرا سلامت مردم برای همه اولویت دارد.

وی ضمن تأکید بر همکاری ویژه معاونین استاندار بر اساس شرح وظایف مشخص شده در ستاد گفت: در کمیته های مختلف مشکلات اقشار، اصناف و بازاریان توسط معاونین بررسی می شود، اما این نکته را مدنظر داشته باشیم که اقدامات انجام شده و محدودیت و ممنوعیت ها برای حفظ سلامت عموم مردم است.

نماینده عالی دولت در استان گفت: از هر بحرانی فقط و فقط با پشتوانه مردم می توانیم عبور کنیم و با هر امکانات و تجهیزاتی هم به مبارزه با کرونا برویم بیشتر از همه مسایل و برنامه ریزی ها نیازمند همکاری و مشارکت مردم عزیز و شریف هستیم.