بخشی از بیماران سرطانی کرمانشاه در بیمارستان «برکت» رایگان درمان می‌شوند

ایرسا_ تفاهم‌نامه‌ای به منظور درمان رایگان تعدادی از بیماران سرطانی کرمانشاه در بیمارستان برکت تهران، امضاء شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، این تفاهم نامه همکاری مشترک، امروز(۲۹ بهمن) بین استانداری کرمانشاه، دانشگاه علوم پزشکی استان و بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سرطان برکت امضاء شد تا بخشی از بیماران سرطانی استان به صورت رایگان در این بیمارستان درمان شوند.

دکتر محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه در مراسم امضاء این تفاهم نامه انجام برنامه های محرومیت زدایی و توجه به بیماران به ویژه بیماران دارای مشکلات مالی را از جمله مسائلی دانست که باید در اولویت قرار گیرد.

وی با اینکه این تفاهم نامه حرکتی ارزشمند در راستای خدمت رسانی به بیماران نیازمند است، عنوان کرد: بیماران سرطانی نیازمند در این طرح مورد توجه قرار خواهند گرفت و زمینه درمان رایگان آنها فراهم می شود.

دکتر قباد محمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز با اعلام اینکه در حال حاضر حدود ۱۵ هزار بیمار سرطانی در استان وجود دارد که تحت درمان هستند، گفت: در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد درمان این بیماران در استان انجام می شود و با راه اندازی بیمارستان بهارستان در آینده نزدیک، تمام درمانهای این بیماران در این بیمارستان قابل انجام است.

وی با بیان اینکه متاسفانه سرطان یک بیماری پر هزینه است و هزینه بسیاری را به دولت و خانواده ها تحمیل می کند، افزود: با تلاش های صورت گرفته توسط بنیاد برکت حضرت امام(ره) و راه اندازی بیمارستان برکت در تهران،  اقدامات بسیار خوبی در راستای ارائه خدمات درمانی مورد نیاز به بیماران سرطانی صورت گرفته و بیماران در این بیمارستان با تجهیزات بسیار پیشرفته تحت درمان قرار می گیرند.

محمدی گفت: با انعقاد این تفاهم نامه ۷۰ بیمار سرطانی دهک های یک تا پنج استان که تاکنون درمانی نداشته اند، به صورت رایگان در بیمارستان برکت تحت درمان قرار می گیرند.

وی افزود: هماهنگی لازم جهت شناسایی و اعزام بیماران سرطانی به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی سرطان برکت صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، میثم کلهر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کرمانشاه نیز گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته و مطابق این تفاهم نامه ۷۰ نفر از بیماران سرطانی استان به صورت رایگان در بیمارستان برکت مداوا خواهند شد.

وی افزود: بیمارانی که محروم از امکانات درمانی هستند در این طرح در اولویت قرار دارند و با تشخیص و شناسایی دانشگاه علوم پزشکی به این بیمارستان برای مداوا اعزام می شوند