ایرسا- یک متخصص بیماریهای داخلی نیم ساعت ورزش روزانه و یا ۴۰ دقیقه دویدن آهسته را در پیشگیری از کبد چرب بسیار موثر دانست.

به گزارش ایرسا آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، دکتر حسین امیری با بیان اینکه عوامل مختلفی باعث ایجاد کبد چرب می شوند، گفت: از جمله مهمترین این عوامل می‌توان به مصرف سرخ کردنی‌ها، فست فودها، نوشابه، مواد قندی، چربی ها و بی تحرکی اشاره کرد.

وی اظهار داشت: اگر میزان کالری دریافتی بدن بیش از نیاز روزانه باشد، این امر نیز سبب ذخیره چربی در بافت های مختلف می شود و انسان را برای پذیرش این بیماری مساعدتر می کند.

این متخصص داخلی با بیان اینکه افراد مبتلا به کبد چرب علائمی مانند خستگی و ضعف بدنی، بی حوصلگی، درد عضلانی و رفلاکس دارند، گفت: کبد چرب ممکن است منجر به بیماریهای متابولیکی گردد.

وی گفت: کبد چرب در صورت بروز به چهار گرید تقسیم می شود که گرید چهار حادترین نوع آن است و اگر به موقع درمان نشود به سیروز کبدی و پس از آن می تواند به سرطان کبد تبدیل شود.

امیری مهمترین درمان این بیماری را پیشگیری از آن دانست و گفت: درمان های مختلفی از قبیل سنتی و طبی برای این موضوع مطرح شده و داروهایی هستند که  باعث کنترل آنزیم های کبد می‌شوند، اما در بازگشت بافت کبد نقش چندانی ندارند.

وی مهمترین درمان این بیماری را بر اساس آخرین اطلاعات پزشکی شامل ورزش روزانه و نیم ساعت تا چهل دقیقه دویدن آهسته به طوری که ضربان قلب به بالای ۱۰۰ برسد، دانست.