بازدید وزیر جهاد کشاورزی از واحد جدید تولید رب گوجه فرنگی در پرامان کرمانشاه/تولید سالیانه ۵۰۰هزار تن گوجه در استان

ایرسا_ وزیر جهاد کشاورزی که بهمراه معاون اول رئیس جمهور به استان کرمانشاه سفر کرده است ،صبح امروز به همراه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، مدیران و مسئولین محلی از کارخانه تولید رب گوجه فرنگی به ظرفیت ۱۰هزار تن در دشت پرامان کرمانشاه بازدید نمود.

وزیر جهاد کشاورزی در بازدیداز واحد تولیدی جدید رب گوجه فرنگی در دشت پرامان کرمانشاه طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از سفر به استان کرمانشاه گفت: توجه به کشاورزی قراردادی در استان کرمانشاه یک اتفاق خوب در زمینه حمایت از تولید است.

به گزارش ایرسا آنلاین ، کاظم خاوازی در ابتدای این بازدید هدف از سفر به استان را همراهی معاون اول رئیس جمهور در پیگیری و افتتاح پروژه های اقتصاد مقاومتی در دهه مبارک فجر برشمرد و افزود: امروز در بازدید از این واحد تولیدی، در خدمت سرمایه گذاری بودیم که بخشی از زنجیره تولید گوجه فرنگی را کامل نمود.

خاوازی عدم توجه به زنجیره تولید را یکی از مشکلات در بخش کشاورزی عنوان و خاطرنشان کرد: زنجیره تولید حلقه بسیار مهم در راستای توسعه بخش کشاورزی است.

وی سپس با اشاره به تولید سالیانه ۵۰۰هزار تن گوجه در استان گفت: با این حجم تولید ایجاد واحدهای تولیدی یک ضرورت است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سرمایه گذاران بخش کشاورزی بایستی توجه ویژه ای به حمایت از کشاورزان داشته باشند، افزود: در این واحد تولیدی سرمایه گذار عزیز ضمن قرارداد با کشاورزان اطمینان خاطری را برای آنها فراهم نموده تا با خیال راحت به تولید بپردازند.

خاوازی این واحد تولیدی را که با استانداردهای خیلی خوب آغاز به فعالیت نموده را کاری بسیار مطلوب دانست. 

 این کارخانه سالیانه ظرفیت خرید ۶۰هزار گوجه فرنگی از کشاورزان دارد.

عملیات اجرایی این واحد تولیدی از سال ۹۷ شروع گردیده و طی ۲ سال ایجاد و درسال ۹۹ آماده بهره برداری شده است.

برای احداث این کارخانه ۷۰۰میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است که شامل ۱۲۵میلیارد ریال دریافت تسهیلات و ۵۷۵ میلیاردریال آورده مجری پروژه می باشد.

با احداث این واحد تولیدی به صورت مستقیم برای ۶۰نفر به صورت ثابت و ۴۰نفر به صورت فصلی و ۱۰۰۰نفر غیرمستقیم اشتغال ایجاد می کند.