ایرسا_ در جریان سفر دو روزه دکتر رافع؛ رییس مرکز ملی فرش ایران به استان کرمانشاه؛ ایشان به همراه مهندس دارابی؛رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان کرمانشاه با دکتر حاتمی؛معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه دیدار و در مورد آخرین وضعیت فرش دستباف استان بحث و گفتگو کردند.

 

به گزارش ایرسا آنلاین،  دارابی در این دیدار ضمن تشریح فعالیت ها و برنامه های سازمان در خصوص فرش دستباف افزود: ایجاد زنجیره ارزش فرش در استان از عمده مطالبات این سازمان در حوزه فرش است که کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است.

رییس سازمان صمت استان در ادامه تاکید کرد:کرمانشاه دارای ظرفیت ها و توانمندی های زیادی در حوزه فرش دارد و در صورت ایجاد بسترهای مناسب زمینه برای سرمایه گذاران در این حوزه فراهم است.

در ادامه سفر رییس مرکز ملی فرش ایران به استان؛ ایشان به همراه رییس سازمان صمت استان، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان و رییس اداره فرش سازمان از کارخانه پشم شویی غرب با ظرفیت ۱۵۰۰ تن شستشو و سورتینگ پشم در سال و سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم ۲۰ نفر و نیز کارگاه ریسندگی دستی ویان با ظرفیت ۱/۵تن نخ دستریس در ماه و اشتغال مستقیم ۱۰۰ نفر بازدید بعمل آوردند و از نزدیک مسائل و مشکلات این واحدها را مورد بررسی قرار دادند.

گفتنی است؛ در پایان روز اول از سفر رییس مرکز ملی فرش ایران به استان از ۲ فروشگاه فرش دستباف در شهر کرمانشاه نیز بازدید به عمل آوردند.