اهداء هنر کارت ۱۵ میلیون ریالی به هنرمندان کرمانشاهی

ایرسا_ هزار و ۷۹۰ نفر از فعالان فرهنگ و هنر استان کرمانشاه در قالب صدور «هنر کارت» از وام بلاعوض ۱۵ میلیون ریالی بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرنگار ایرسا آنلاین، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در مراسم نمادین اهداء هنر کارت به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان که با حضور استاندار برگزار شد، با بیان اینکه ۲ هزار و ۱۰۰ نفر عضو صندوق اعتباری هنر استان کرمانشاه هستند، گفت: در حال حاضر برای هزار و ۷۹۰ نفر از فعالان فرهنگ و هنر استان هنر کارت صادر شده، اما به مرور برای دیگر اعضای تحت پوشش نیز این کارت صادر می‌شود.
بهرام فاضلی اعتبار اختصاص یافته به صندوق اعتباری هنر استان را دو میلیارد و ۶۸۵ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: در قالب این هنر کارت به هر نفر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به منظور جبران بخشی از خسارت‌های کرونا به اعضای صندوق اعتباری هنر بصورت بلاعوض پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این هنر کارت یکبار مصرف نیست، خاطرنشان کرد: واریز نیم درصدی امتیاز نقدی در هر خرید به هنرکارت، واریز آنی کمک مستمری افرادی که تحت پوشش صندوق اعتباری هنر هستند و واریز آنی هزینه‌های بیمه تکمیلی کسانی که برای بیمه تکمیلی هنرمندان ثبت نام کرده اند از مزایای دارا بودن هنر کارت است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار داشت: هنرمندانی که هنر کارت آن‌ها ارسال نشده می‌توانند با در دست داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه برای دریافت مبلغ واریزی به شعب بانک آینده در سراسر استان مراجعه کنند.
فاضلی با بیان اینکه دریافت هنرکارت محدودیت زمانی ندارد، افزود: هنرمندان میتوانند رزومه‌ی فرهنگی و هنری، رسانه‌ای و قرآنی خود را به اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارسال و پس از بررسی‌های لازم برای ثبت نام هنر کارت اقدام کنند.