انهدام باند کلاهبرداران اینترنتی در کرمانشاه/دستبرد ۷ سارق به ۷۰۰ قربانی در سراسر کشور

ایرسا_ فرمانده انتظامی استان از انهدام باند کلاهبرداران اینترنتی در کرمانشاه و دستگیری ۷ نفر که با ایجاد درگاه جعلی بانک (فشینیگ) اقدام به سرقت از کارت های بانکی بیش از 700 نفر در سراسر کشور کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایرسا آنلاین، سردار “علی اکبر جاویدان” اظهار داشت: به دنبال رصد فضای مجازی در شبکه های اجتماعی توسط پلیس فتا کرمانشاه، ماموران متوجه یک درگاه جعلی بانکی (فشینیگ) شدند که توسط نوجوان ۱۸ ساله ای در یکی از پیام رسان های خارجی ایجاد شده بود.

وی ادامه داد: ماموران پلیس فتا در تحقیقات تکمیلی خود دریافتند که این شخص با ترفند دانلود فیلم های اکران شده روی پرده سینما به مبلغی ناچیز، فروش شارژ ارزان قیمت و … به اطلاعات بانکی کاربران که بیشتر در رده های سنی نوجوانان و جوانان بودند دسترسی پیدا کرده و اقدام به سرقت مبلغی از آن می کردند.

سردار جاویدان تصریح کرد: صاحب درگاه جعلی و همدستانش برای شناسایی نشدن در ازای پرداخت مقداری وجه نقد به افراد کارتن خواب کارت بانکی آنها را دریافت و مبالغ سرقت شده را به این حساب ها واریز و سپس با مراجعه به پمپ بنزین های سطح شهر آن را تبدیل به پول نقد می کردند.

فرمانده انتظام استان کرمانشاه ادامه داد: با تلاش های شبانه روزی ماموران پلیس فتا و تحت کنترل قرار دادن محل های تردد متهمان، ۷ نفر در این راستا شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی منسجم دستگیر شدند.

وی گفت: در فرایند رسیدگی به این پرونده و با توجه به اسناد و مدارک، مشخص شد بیش از ۷۰۰ نفر در سراسر کشور مورد سرقت و کلاهبرداری قرار گرفته اند.
سردار جاویدان یادآوری کرد: در بازرسی های اولیه از منزل متهم اصلی (صاحب درگاه جعلی بانکی) بیش از ۶۲۰ میلیون ریال وجه نقد به همراه تعداد زیادی کارت بانکی و تجهیزات مربوطه کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در پایان از ادامه تحقیقات در خصوص سرقت های گسترده اعضای این باند و تلاش برای شناسایی دیگر همدستان احتمالی آنها خبر داد.