امنیت کمپ های ترک اعتیاد در کرمانشاه مورد بررسی قرار می گیرد

ایرسا- دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از انجام بازرسی مستمر از کمپ های ترک اعتیاد در سطح استان به منظور بررسی وضعیت امنیت و پیشگیری از بروز حادثه خبردا‌د.

به گزارش ایرسا آنلاین، حمیدرضا کریمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به لزوم بررسی وضعیت کمپ های ترک اعتیاد در سطح استان، اظهار کرد: در این راستا، به منظور پیشگیری از بروز هرگونه حادثه در کمپ های ترک اعتیاد و بروزرسانی امکانات تصمیمات و دستورالعمل هایی اتخاذ شده است.

وی افزود: به این منظور، اداره کل بهزیستی استان مکلف است وضعیت کلیه کمپ های ترک اعتیاد استان را از نظر رعایت موارد ایمنی، داشتن سیستم های اطفای حریق و …بازدید داشته باشد.

دادستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: طی این بازدیدها که باید به شکل مستمر تداوم پیداکند، مسائل ایمنی مختلف همچون فرسوده نبودن ساختمان، وضعیت اطفای حریق، عدم وجود خطرات محیطی، متناسب بودن فضای فیزیکی نسبت به تعداد مددجویان و …مورد بررسی ویژه قرار گیرد تا از بروز مشکلات بعدی پیشگیری به عمل آید.

وی در ادامه گفت: نماینده بهزیستی استان به همراه نماینده دادستان در بازدید از کلیه کمپ های ترک اعتیاد استان الزامات مرتبط با حفظ سلامت و تامین امنیت جانی مددجویان از طریق موازین بهداشتی و فتی مهندسی را مورد توجه جدی قرار دهند.

کریمی با تاکید بر لزوم حفظ کرامت و منزلت مددجویان، تاکید کرد: هرگونه رفتارهای تحقیر کننده و تهدید آمیز و نیز اعمال خشونت در حق مددجویان از طریق معاونت عامه دادسرای عمومی و انقلاب استان پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: همچنین دستگاه های ذیربط باید در اسرع وقت لیست کمپ های غیرمجاز سطح استان را احصاء و جهت پلمپ به شعب تخصصی جهت پیگرد قانونی ارجاع داده شوند‌.

دادستان کرمانشاه در ادامه به مشکلات مالی بسیاری از کمپ های ترک اعتیاد در استان اشاره کرد و گفت: در این راستا از اداره کل بهزیستی استان می خواهیم که به منظور ارائه خدمات بهتر به مددجویان اقدام لازم در راستای پرداخت تسهیلات به مدیران این کمپ ها اجرایی شود‌.

وی تاکید کرد: از طرفی، از آنجایی که اکثر کمپ های ترک اعتیاد در فضاهای اجاره ای هستند، لذا اتحادیه مشاوران املاک استان باید به تمامی بنگاه های معاملات ملکی ابلاغ کند که با استعلام از اداره کل بهزیستی تنها به کمپ های دارای مجوز ملک اجاره دهد و در غیر اینصورت برخورد قضایی صورت می گیرد.