ایرسا_  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از امدادرسانی به 166 دستگاه خودروی سبک و یک دستگاه اتوبوس گرفتار در برف و کولاک در محورهای استان خبر داد.

به گزارش ایرسا آنلاین، فرزین معتمدی با اشاره به شروع برف و کولاک شدید از شب گذشته(۲۶ دی) در اکثر محورهای استان، اظهار کرد: بیشتر بارش را در محورهای منطقه اورامانات شامل روانسر به جوانرود، روانسر به کامیاران، روانسر به کرمانشاه، پاوه به روانسر، پاوه به نوسود، ثلاث باباجانی به جوانرود، ازگله و شیخ صله و همچنین ثلاث باباجانی به سرپل ذهاب و دالاهو، اسلام آبادغرب به کرمانشاه و گیلانغرب به اسلام آبادغرب داشتیم.

وی از پای کار بودن ۱۵ تیم عملیاتی هلال احمر در محورهای استان یاد کرد و افزود: شب گذشته به ۱۶۶ دستگاه خودرو و یک دستگاه اتوبوس امدادرسانی کردیم که ۴۳۲ سرنشین داشتند.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه، ۱۲ نفر از مسافرین در راه مانده نیز در پایگاه‌های جاده‌ای هلال احمر اسکان اضطراری یافتند و خدمات دریافت کردند.

وی با بیان اینکه در جریان این امدادرسانی‌ها از ظرفیت ۱۰ دستگاه آمبولانس و شش دستگاه خودرو کمک‌دار استفاده شد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه شب گذشته حادثه جاده‌ای جدی در سطح استان نداشتیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از تداوم آماده‌باش در جاده‌های استان تا پایان هفته خبر داد و تاکید کرد: ۶۲ تیم عملیاتی هلال احمر به همراه همه امکانات و تجهیزات امدادی آماده هستند.

معتمدی به مردم توصیه کرد، در این ایام از ترددهای غیرضروری در محورهای استان خودداری کنند و در صورت نیاز از داشتن سوخت کافی، سالم بودن بخاری خودرو، همراه داشتن مواد غذایی، لباس گرم و زنجیر چرخ  اطمینان حاصل کنند.

  • منبع خبر : ایسنا