ایرسا_ نشست مشترکی با حضور مهندس کرمی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه، سردار جاویدان فرماندهی انتظامی استان و سرهنگ امیدوار رییس پلیس کشور در ستاد فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه تشکیل شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، در این نشست مهندس فریبرز کرمی گفت: از ابتدای سال گذشته و ابتدای سالجاری تاکنون، اقداماتی جهت ارتقاء ایمنی سطح محور های مواصلاتی استان کرمانشاه انجام گرفته که این اقدامات باعث کاهش چشمگیر تصادفات جاده ای شده است.

وی افزود: در اوج سفرهای اربعین حسینی (ع)، سفرهای نوروزی و سفرهای جاده ای، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه با همکاری و تعامل بسیار سازنده با پلیس راهور باعث کاهش تلفات جاده ای شده است.

مهندس کرمی افزود: طی سالجاری در دو مرحله، ۲۴ نقطه پرتصادف اصلاح و مرتفع شد که اقداماتی از جمله اصلاح هندسی، آشکارسازی و ایمن سازی برای آنها انجام شده است.

در ادامه نشست، سرهنگ امیدوار رییس پلیس راهور کشور با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در استان گفت: استان کرمانشاه یکی از استان هایی است که دارای محورهای مواصلاتی مناسبی می باشد و این نشان دهنده تلاش های بسیار خوب حوزه راهداری استان کرمانشاه می باشد.

وی در ادامه افزود: طبق آمارهای موجود، سرعت بالا در محورهای مواصلاتی استان بیشترین عامل تلفات جاده ای در استان بوده است که این امر با همکاری پلیس راهور و گشت های راهداری در نقاط پرخطر قابل اصلاح می باشد.

در ادامه نشست سردار جاویدان فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: تلاش های مدیرکل و پرسنل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه جهادی است و با همدلی و انسجام ایجاد شده بین فرماندهی پلیس استان و این اداره کل شاهد کاهش تصادفات جاده ای هستیم.

وی در ادامه افزود: استان کرمانشاه یکی از مهمترین استان های کشور در زمینه حمل و نقل می باشد بصورتی که پایانه مرزی پرویزخان به عنوان یکی از پایانه های اصلی کشور حتی در زمان اوج گیری ویروس کرونا با تمهیدات اندیشیده شده اصلا” تعطیلی نداشته و مسیر ترانزیتی کشور باز بوده است.

سردار جاویدان بیان کرد: شرایط و آمار تلفات جاده ای در استان کرمانشاه روند کاهشی داشته است و این موضوع باعث می شود مسئولیت ما در این حوزه بیش از پیش باشد.