ایرسا- همزمان با هفته دولت پست سیار ۶۳ کیلوولت مهران ویژه اربعین با اعتباری بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، در ششمین روز از هفته دولت و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام و فرماندار مهران، پست سیار ۶۳ کیلوولت مهران با ظرفیت ۳۰ مگاولت‌آمپر ویژه اربعین به بهره‌برداری رسید.

معاون استاندار ایلام در این مراسم ضمن قدردانی از خدمات شبانه‌روزی مدیرعامل و پرسنل شرکت برق منطقه‌ای غرب گفت: بهره‌برداری از پست سیار ۶۳ کیلوولت مهران در راستای تقویت برق پایانه مرزی در کمتر از سه ماه و با توجه به گرمای امسال ایام اربعین از مصادیق مدیریت جهادی است.

فرماندار مهران نیز در این برنامه ابراز داشت: با راه‌اندازی این پست و افزایش تأمین برق، مشکل برق پایانه زرباطیه به منظور تسریع در فرایند ورود و خروج زائران نیز حل می‌شود.

پیشگیری از فول بار شدن ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولت مهران یک، ارائه خدمات و تسهیل سفر زائرین به عتبات عالیات در ایام اربعین و افزایش قابلیت اطمینان شبکه توزیع منطقه از جمله اهداف احداث این پروژه است.

گفتنی است این طرح با ارزش سرمایه‌گذاری ۵۵۰ میلیارد ریال افتتاح و از یک دستگاه فیدر ترانس ۶۳ کیلوولت، ۶ دستگاه خروجی ۲۰ کیلوولت، یک دستگاه ترانسفورماتور به ظرفیت ۳۰ مگاولت‌آمپر برای این طرح استفاده شده است.