ایرسا_ بنفشه امامی‌نیا - وحشت از کرونا بر تمام دنیا سایه انداخته است. از تعطیلی مدارس و قرنطینه شهرهای بزرگ گرفته، تا تحت‌الشعاع قرار دادن بزرگترین و مهمترین رخدادهای ورزشی، فرهنگی، هنری و ... در تمام دنیا.

به گزارش ایرسا آنلاین، در چنین شرایطی مقداری خوشبینانه به نظر میرسد کسانی که حاضر نیستند فرزندان خویش را به مدرسه بفرستند و یا به دیدار پدران و مادران سالخورده خود بروند، ریسک ابتلا به این بیماری هولناک و پیچیده را با حضور یافتن در شعب اخذ رأی به مخاطره بیندازند.

از طرفی نگاهی به سوابق انتخابات در دوره‌های قبلی نشان می‌دهد که اصولا در آن دسته از حوزه‌های انتخابیه که انتخابات به دور دوم کشیده شده است، موضع‌گیری افکار عمومی نسبت به لزوم شرکت در انتخابات از جدیت کمتری نسبت به دور اول برخوردار است.

این دو مسأله با همدیگر شرایط را برای برگزاری انتخاباتی پرشور و حداکثری با چالش مواجه کرده است. از طرفی اطلاع‌رسانی برگزاری جلسات ستاد انتخابات در دور دوم نیز به گونه‌ای نبوده است که افکار عمومی حساسیت خاصی را برای شرکت در دور دوم انتخابات احساس کرده باشدـ

از زمان آغاز کار مجلس یازدهم شورای اسلامی، هیئت نمایندگان استان کرمانشاه با دو یار کمتر به میدان بازی رفته است. میدانی نفسگیر که جبران این غیبت در آن، نیاز به افزوده شدن دو بازیکن فنی و با تجربه با حمایت رأی چشمگیر دارد.

مسوولین ستاد انتخابات در اندک زمان باقیمانده تا برگزاری دور دوم انتخابات در دو حوزه انتخابیه باقیمانده (کرمانشاه و اسلام‌آبادغرب و دالاهو) ، لازم است با تقویت امر اطلاع‌رسانی ضمن به حرکت درآوردن افکار عمومی از یک طرف، و نشان دادن برنامه ریزی خود برای تضمین وضعیت بهداشتی مساعد در شعب اخذ رأی از طرفی دیگر، شرایط حضور هرچه بیشتر مردم در دور دوم انتخابات فراهم کنند.

نشان دادن تصاویر از نحوه ضدعفونی شعب اخذ رأی در تلویزیون و رسانه های مجازی، استقرار تیمهای تشخیص تب در مبادی شعب، به کارگیری افراد سالم با بررسی های بهداشتی لازم برای حضور در شعب، اتخاذ تدبیر برای توزیع ماسک برای رای دهندگان فاقد ماسک، و اقداماتی از این دست در کنار اطلاع رسانی به موقع این اقدامات به مردم، میتواند در اطمینان خاطر مردم نسبت به سلامت خود در زمان رأی دادن موثر بوده و در مشارکت هرچه بیشتر آنها تاثیرگذار باشد.