ایرسا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه از زمینه پزشک و داروسازی، قطب کشور است.

به گزارش ایرسا آنلاین، دکتر قباد محمدی در آیین بزرگداشت روز پزشک، داروساز و اعطای نشان سپاس ضمن تبریک روز پزشک و داروساز، گفت: گرامی می داریم یاد و خاطره شهدای سلامت را که جان خود را به مردم استان کرمانشاه تقدیم کردند و افتخار ما ارزش و قدر جامعه پزشکی را افزایش دادند.

وی با اشاره به اینکه جامعه پزشکی از نظر مردم بهترین ها هستند و قدر و ارزش جامعه پزشکی بسیار بالا است، گفت: ما شغلی داریم که یک شغل مهربان و سلامت مردم تامین و تضمین میکنیم و این بالاترین نعمت است.

محمدی بیان کرد: در قرآن و آیات ما هستند که خداوند شفا میدهد و خداوند همیشه نعمت هایش را با واسطه قرار می‌دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه معمن غرب کشور است و از استان های همجوار و کشور عراق جهت درمان به استان کرمانشاه مراجعه می‌کنند.

محمدی با تاکید بر اینکه برنامه های خوبی در دولت سیزدهم برای بهداشت و درمان مصوب شده است، گفت: بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای پروژه های نیمه تمام مصوب شد.

وی گفت: از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان کرمانشاه، ساخت بیمارستان شیمی درمانی و سرطان ۱۲۰ تخته خوابی در محوطه بیمارستان امام رضا (ع) که به عنوان مرکز شیمی درمانی و سرطان و قطب درمان کشور شناخته شده است.

وی افزود: دستگاه های که برای این بیمارستان خریداری شده است از بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی است که با ارز ۴۲۰ تومن وارد شده است.

محمدی با اشاره به اینکه جهت تکمیل اورژانس بیمارستان طالقانی ۷۰ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۲ افتتاح خواهد شد، گفت: جهت تکمیل بیمارستان اسلام آباد غرب ۷۰ میلیارد، بیمارستان سرپل ذهاب در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: برای دانشکده پزشکی ۲۰۰ میلیارد تومان تخصص داده شد.

وی افزود: ۳۰ درصد اعتبار مصوب سفر ریاست جمهوری دریافت و استارت پروژه های نیمه تمام به زودی آغاز خواهد شد.

به گفته محمدی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از نظر فناوری بعد از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی سومین دانشگاه در کشور هستیم.

در پایان از نشست از پزشکان و داروسازان تجلیل و نشان سپاس اهدا شد.