از افزایش ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری شود/ پل ارتباطی با دادگستری استان کرمانشاه ۳۸۲۱۱۱۷۰

ایرسا_ مدیرکل دادگستری استان کرمانشاه تاکید کرد:  جهاد کشاورزی، امور اراضی طبیعی و شهرداری ها  باید بدون حاشیه و کم هزینه از افزایش ساخت و سازهای غیر مجاز پرونده ها جلوگیری کنند.

به گزارش ایرسا آنلاین، توسلی زاده در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد، با گرامیداشت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: اصحاب رسانه در اعلام برنامه ها و پیشبرد کار دستگاه قضایی می توانند کمک حال این قوه باشند.

وی بیان داشت: با تصدی آیت اله رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه تحولی در این قوه شکل گرفت و از حجم زیاد پرونده های موجود در این دستگاه کاسته شد.

مدیرکل دادگستری استان کرمانشاه تاکید داشت: در ابتدای تصدی مسئولیت اعتقاد بر این بود که با برنامه و شاخص حرکت کنیم و برنامه ای مدون را برای دادگاه ها و شوراهای حل اختلاف تعیین نمودیم و اهداف و برنامه ها نیز کاملا مشخص بوده است.

وی افزود: به دنبال کاهش موجودی دادگستری ها بوده و در برخی از زمینه ها موجودی بالاست اما در کل موجودی استان از میانگین کشور پایین تر است.

توسلی زاده در بیان داشت: در حوزه رسیدگی ۲۸۷ هزار پرونده مختومه شده است و در حوزه اجرای احکام مدنی بیش از ۲۴ هزار پرونده مختومه شده است.

وی در مورد مشاورین املاک سطح استن نیز گفت: در سطح استان بیش از ۵ هزار مشاور املاک فعالیت دارند که در این زمینه امروزه بیش از ۹۵ درصد قراردادها در این مشاورین املاک ها انجام می شود و با آگاهی بیشتر مردم از لحاظ حقوقی سطح پرونده ها در این زمینه کاهش می یابد.

مدیرکل دادگستری استان کرمانشاه افزود: مشاورین املاک با قانون جدید هر قرارداد دارای هولوگرام بوده و پایین هر قرارداد را یک مشاور حقوقی امضا می کند تا از بسیاری از دعواهای حقوقی در این زمینه جلوگیری شود.

وی ادامه داد؛ پیشگیری از وقوع جرم و کاهش جمعیت کیفری از اولویت های دادگستری استان کرمانشاه می باشد و به دنبال آن هستیم تا ذهن قاضی را آماده کنیم تا زندان کردن را نباید آسان کنیم.

توسلی زاده اظهار داشت: با سیاست جدید قوه قضاییه و کاهش جمعیت کیفری به دنبال عدم برچسب زدن به مردم هستیم که با زندان های کوتاه مدت و چند روزه برچسب زندانی بودن می خورد و با تلاش های قضات جمعیت کیفری را کاهش داده ایم.

وی افزود: ۱۰ تا ۲۰ درصد از جرائم با اهمیت بوده و در صدد هستیم تا با این جرائم مهم به شدت برخورد کنیم و قضات نیز موظف بوده که با این جرائم به شدت برخورد کنند.

مدیر کل دادگستری استان کرمانشاه در ادامه گفت: بین فاصله انتظارات مردم از قوه قضاییه و همچنین عکس آن فاصله وجود دارد و بایستی با همکاری مردم این فاصله را کاهش دهیم.

وی بیان داشت: در طی ۹ ماه اخیر که به تصدی ریاست دادگستری استان کرمانشاه منصوب شدم به دنبال آسان کردن رابطه مردم با دادگستری استان می باشم و تلفن گویا ۳۸۲۱۱۱۷۰ همیشه پاسخگوی نیازهای مردم در زمینه دادگستری می باشد.