ایرسا_ رئیس پلس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: مخدوش کنندگان پلاک وسیله نقلیه برای فرار از اعمال قانون و دور زدن قانون با قاطعیت با آنها برخورد می شود .

به گزارش ایرسا آنلاین، سرهنگ “فضل الله شیری” اظهار داشت: در بررسی میدانی متاسفانه مشاهده می گردد برخی از رانندگان، یا بدون پلاک یا تک پلاک  ویا اقدام به ناخوانا کردن پلاک بصورت جعل، پوشاندن پلاک ویا مخدوش کردن آن می نمایند که جرم محسوب می شود.

وی ادامه داد: دستکاری ومخدوش کردن پلاک علاوه بر تخلف از مقررات واعمال مجرمانه ،مرتکب باعث تضییع حقوق عمومی ،اختلال در امنیت ترافیکی واحساس امنیت شهروندان و حتی مطالبه به حق شهروندان است که امکان سوء استفاده و فرار از مجازات سایر جرائم را هم به دنبال دارد .

سرهنگ شیری تصریح کرد: علاوه بر اعمال قانون توسط کارکنان راهور،وسیله نقلیه تا پایان طرح کرونا توقیف،سوابق راننده وپلاک وسیله نقلیه از سایر مراجع انتظامی استعلام  وبا تشکیل پرونده تحویل مراجع محترم قضایی می گردد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: راننده وسیله نقلیه مخدوش کننده پلاک در باب تسویه خلافی ملزم به پرداخت جریمه کلیه اعداد تغییر یافته  خواهد شد.

وی بیان داشت:برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی دستکاری ،پوشاندن ومخدوش کردن پلاک های وسیله نقلیه جرم محسوب می شود وحبس از شش ماه تا یک سال دارد.

سرهنگ شیری در پایان ضمن توصیه به رعایت مقررات عبور ومرور از شهروندان خواست از طریق تلفن ۱۱۰ و۱۲۰ تخلفات رانندگان در باب مخدوش کردن پلاک برای پیگیری  به پلیس راهور اطلاع دهند.