ایرسا_ استاندار كرمانشاه با اعلام خبر اختصاص 20 ميليارد ريال براي اجراي پروژه هاي عمراني در روستاي شيخ صله گفت: اين اعتبار براي اجراي پروژه هاي عمراني در اين روستا اختصاص پيدا خواهد كرد و دستگاه هاي اجرايي استان موظف هستند كه پيگيري هاي خود را براي كمك به توسعه زيرساخت ها در اين روستا بيشتر كنند زيرا هر گونه كمك و حمايت از اين روستا در واقع كمك به امر صادرات و مرزها است.

به گزارش ایرسا آنلاین؛ هوشنگ بازوند امروز در جلسه بررسی مشکلات زیرساختی روستای شیخ صله در حوزه های درمانی، آموزشی و ورزشی که با حضور معاونین عمرانی و اقتصادی، مدیرکل دفتر روستایی، فرماندار ثلاث باباجانی، اعضای شورای روستای شیخ صله و مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط در  سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: این روستا به دلیل اینکه بخشی از صادرات کشور را به خود اختصاص داده و همچنین دیگر قابلیت ها یک روستای با ارزش است لذا باید اقداماتی در زمینه تسهیل گری صادرات و توسعه زیرساخت های آن صورت گیرد.

وی بیان داشت: تسهیل گری در امر صادرات این روستا مستلزم ایجاد و توسعه زیرساخت های لازم می باشد بنابراین دستگاه های اجرایی موظف به پیگیری و تلاش بیشتر در جهت توسعه این زیرساخت ها به منظور کمک به توسعه صادرات و رونق دهی به مرز می باشند.

مقام عالی استان تصریح کرد: هر چند که در بازدید های صورت گرفته روند اجرای کارها در این روستا خوب مشاهده شده اما با توجه به حجم تردد کامیون ها برای صادرات کالاها و همچنین اجرای دیگر برنامه ها این روستا نیازمند ارائه خدمات بیشتر می باشد.

بازوند خواستار انجام هماهنگی لازم از سوی معاونت عمرانی استانداری کرمانشاه در زمینه افزایش سطح درآمد دهیاری روستای شیخ صله شد و گفت: این روستا با توجه به اینکه دارای قابلیت های مختلف می باشد این امکان را دارد که تبدیل به شهر شود لذا ما این موضوع را از طریق وزیر محترم کشور پیگیری خواهیم کرد و با توجه به اینکه این روستا روزانه به بیش از ۷ هزار نفر خدمات ارائه می کند طبیعتاً هئیت محترم دولت نیز با این طرح موافقت خواهد کرد.

استاندار کرمانشاه با اعلام خبر اختصاص ۲۰ میلیارد ریال برای اجرای پروژه های عمرانی در روستای شیخ صله گفت: این اعتبار برای اجرای پروژه های عمرانی در این روستا اختصاص پیدا خواهد کرد و ضرورت دارد که این اعتبار به پروژه های مهم مانند بهره برداری درمانگاه و … اختصاص پیدا کند.

وی در خصوص اقدمات صورت گرفته برای احداث سالن ورزشی در این روستا بیان داشت: طی چند مدت گذشته مقرر شد که یک سالن ورزشی در روستای شیخ صله با همکاری شرکت شستا و استانداری کرمانشاه احداث شود و امروز هم که در گفتگویی با وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتم این موضوع را مجدداً مطرح کردم و ایشان هم قول داد که ۵۰ درصد اعتبار شرکت شستا برای احداث این پروژه اختصاص پیدا کند و ما هم ۵۰ درصد خود را از محل اعتبارات زلزله اختصاص خواهیم داد اما به لحاظ اینکه اعتبار استان از محل اعتبار زلزله می باشد بنابراین باید اول شرکت شستا به تعهدات خود عمل کند.

مقام عالی استان هر گونه کمک و حمایت از روستای شیخ صله را در واقع کمک به توسعه صادرات و مرزها عنوان کرد و گفت: هر چند که اقدامات خوب و اثرگذاری در این روستا شکل گرفته اما به لحاظ اینکه روستای شیخ صله روزانه قادر است که به ۷ هزار نفر خدمات ارائه کند حتماً نیازمند اجرای زیرساخت های بیشتری برای توسعه می باشد لذا همه باید کمک کنند تا مشکلات این روستا هر چه سریعتر حل شود.

استاندار کرمانشاه از معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز خواست که زمینه های جذب سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی به منظور کمک به توسعه زیرساخت ها در این روستا را هر چه بیشتر فراهم کند.

در این نشست استاندار کرمانشاه، معاونین عمرانی و اقتصادی، مدیرکل دفتر روستایی، فرماندار ثلاث باباجانی، اعضای شورای روستای شیخ صله و مدیران دستگاه های اجرایی ذی ربط حضور داشتند

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری کرمانشاه