ایرسا_ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در دیدار با خانم دکتر  رافع رییس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به ظرفیت‌های این استان در زمینه تولید فرش گفت: بافت فرش، گلیم، گبه، موج و... بخشی از هویت تاریخی مردم این استان است و تاکنون نیز ادامه دارد و هم اکنون این صنعت در کرمانشاه، سنقر و هرسین نسبت به دیگر شهرهای استان رواج بیشتری دارد.

به گزارش ایرسا آنلاین، هدایت حاتمی افزود: یکی لز عوامل رونق تولید فرش، گلیم و…به دلیل مرغوبیت پشم این استان است و  پشم گوسفند سنجابی مرغوب‌ترین پشم شناخته شده در کشور است و ما با توجه به این ظرفیت اقدام به تعریف زنجیره ارزش از پشم تا فرش کردیم که هم اکنون از زنجیره‌های فعال استان است.

معاون استاندار اظهار داشت: در قالب این زنجیره بر روی فعالیت‌هایی مانند پشم چینی، پشم شویی، ریسندگی، رنگرزی، نخ ریسی و تمام فعالیت‌های مرتبط با این زنجیره تمرکز  و مشوق‌هایی را ایجاد کردیم که نحوه انجام این فعالیت‌ها از حالت سنتی به صنعتی تغییر کند تا بتوانیم از دل این زنجیره، اشتغال، درآمد و مزیت بدست بیاوریم.

وی در پایان بیان داشت؛ انتظار ما از مرکز ملی فرش ایران این است که در جهت احیای جایگاه فرش کرمانشاه بویژه فرش سنقر و گلیم هرسین حمایت‌های لازم را داشته باشند تا بتوانیم با احیای آن زمینه اشتغال پایدار روستایی در استان را فراهم نماییم.